فهرست

اخبار شهرستان عجبشیر

توسط مدیرکل کتابخانه های عمومی استان انجام شد؛

پیگیری مسائل و مشکلات قانون تأسیس نهاد در دیدار با نمایندگان آذربایجان شرقی

مدیرکل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی در دیدار با تعدادی از نمایندگان مردم استان آذربایجان شرقی در مجلس شورای اسلامی، ضمن بررسی مسائل پیش روی کتابخانه‌های عمومی استان، درباره یافتن راهکار قانونی به منظور برطرف کردن تناقضات موجود در قانون تاسیس نهاد گفت‌‎وگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان شرقی، شهرام خدایی، مدیرکل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی به منظور پیگیری مشکلات کتابخانه‌های عمومی و بررسی تناقضات قانون تاسیس نهاد در مجلس شورای اسلامی با سید حمزه امینی، نماینده مردم شهرستان های‌ هشترود و چاراویماق، علی علیزاده نماینده مردم مراغه و عجب شیر و حجت الاسلام و المسلمین محمدحسین باقری نماینده مردم بناب در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی دیدارکرد.

شهرام خدایی، مدیرکل کتابخانه های عمومی آذرربایجان شرقی در این دیدارها با ارائه گزارشی از فعالیت های کتابخانه های عمومی استان، اظهار داشت: نهاد کتابخانه های عمومی کشور خود را موظف می‌داند در چهار شاخص کتابخانه‌ای سرانه امانت، سرانه عضو، سرانه فضا و سرانه منابع در زمره ۱۵ کشور برتر جهان قرار گیرد. وی همچنین ارتقاء آگاهی عمومی از طریق دسترسی سریع، آسان و عادلانه آحاد مردم، آموزش مادام العمر افراد جامعه از طریق تعامل با نهادهای آموزشی و تسهیل در چرخه دانش با تأمین منابع اطلاعاتی، مکانی برای یادگیری، رشد مهارت و نیز ارتقاء تعاملات فکری و علمی در راستای تولید علم و هدایت سازنده اوقات فراغت و توسعه فرهنگ مطالعه و کتابخوانی را باید از اهم وظایف و اهداف نهاد کتابخانه های عمومی دانست که گام برداشتن در این مسیر جهت رسیدن به اهداف مذکور با توجه به مشکلات بودجه ای نیاز به اصلاح نواقص قانونی تشکیلات سازمانی نهاد کتابخانه های عمومی دارد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان، همراهی نمایندگان مجلس شورای اسلامی در حوزه کتابخوانی را بسیار تاثیرگذار دانست و گفت: هدف اصلی این دیدارها را آگاهی نمایندگان مردم از وضعیت شاخص های کتابخانه ای و مسایل مربوط به کتابخانه ها و کتابداران در حوزه انتخابیه، استان و کشور است. وی افزود: نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برای بهبود وضعیت کتابخانه‌ها و همچنین بهبود وضعیت معیشتی کتابداران، به پشتوانه محکم بودجه ای نیاز دارد و این مهم جز با حمایت نمایندگان مجلس میسر نخواهد شد.

نمایندگان آذربایجان شرقی در مجلس شورای اسلامی نیز در این دیدارها حمایت قاطعانه خود را از توسعه و ارتقای جایگاه کتاب و کتابخوانی در کشور اعلام کرده، بر اهمیت بهبود وضعیت معیشتی کتابداران همپای سایر کارمندان دولت با توجه به تورم موجود تاکید نمودند.