فهرست

اخبار شهرستان ها

به ریاست فرماندار بستان آباد؛

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بستان آباد برگزار شد

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بستان آباد به ریاست فرماندار شهرستان و با حضور نماینده مردم بستان آباد در مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌شرقی، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بستان آباد با حضور یداله اللهیاری، فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بستان آباد؛ غلامرضا نوری قزلجه، نماینده مردم بستان آباد در مجلس شورای اسلامی؛ منوچهر جعفری، معاون اداری مالی کتابخانه های عمومی استان و سایر اعضای انجمن در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.
اللهیاری فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بستان آباد ضمن گرامیداشت ایام هفته دفاع مقدس گفت: کتابخانه و کتابخوانی نقش اساسی در تحول زندگی انسان دارد. وی پیشرفت جوامع بشری را در نتیجه توجه به مقوله مطالعه و انس با کتاب عنوان کرد و افزود: بی توجهی به این مهم عواقب جبران ناپذیری خواهد داشت.
اللهیاری استفاده موثر از فضای مجازی را بهترین راهکار در راستای ارتقای سرانه مطالعه برشمرد و گفت: استفاده از ظرفیت های فضای مجازی در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی می تواند فرصت بسیار مناسبی در راستای انس بیشتر مردم با کتاب و مطالعه فراهم سازد که کتابداران شهرستان در دوران اپیدمی کرونا این امر به نحو احسن انجام داده و مانع از تعطیلی کتاب و کتابخوانی در شهرستان حتی در وضعیت قرمز کرونایی شدند.
رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان با انتقاد از نبود کتابخانه مرکزی در بستان آباد، از اختصاص 30 میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل پروژه در حال احداث کتابخانه مرکزی این شهرستان خبر داد. وی در ادامه با اشاره به گستردگی وسعت شهرستان بستان آباد گفت: جهت سهولت دسترسی آحاد جامعه به منابع کتابخانه ای و افزایش سرانه مطالعه در شهرستان  می توان از پتانسیل و امکانات اداره پست استفاده کرد.
غلامرضا نوری نماینده مردم شهرستان بستان آباد در مجلس شورای اسلامی نیز  با اشاره به کمبود سرانه فضای فیزیکی کتابخانه های عمومی این شهرستان افزود: عملیات اجرایی کتابخانه مرکزی بستان آباد علی رغم کلنگ زنی در سال 98 هنوز پیشرفت چشمگیری نداشته است.
وی با بیان اینکه اعتبارات فرهنگی تخصیص یافته از سوی دولت برای شهرستان بستان آباد و کتابخانه ها پائین است افزود: مجلس آماده است با ارائه لایحه از سوی دولت در راستای حل برخی از مشکلات در این زمینه قدم بردارد
.

نوری با بیان اینکه بیش از 180 روستا در این شهرستان وجود دارد و کمبود کتابخانه در این روستاها کاملا ملموس است گفت: با توجه به اهمیت کتاب و کتابخوانی درموضوع فرهنگ و ارتقای آن، حداقل تا احداث کتابخانه های ثابت در روستاها راه اندازی کتابخانه های سیار برای ارائه خدمات به روستاهای کم برخوردار ضروری است.
همچنین در این جلسه منوچهر جعفری معاون اداره کل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی و حسین صمصامی رئیس اداره کتابخانه های عمومی بستان آباد گزارشی از روند فعالیت کتابخانه های عمومی در اپیدمی کرونا و همچنین مشکلات و مسائل مربوط به کتابخانه های عمومی شهرستان را ارائه دادند.
عكس های مرتبط : كلمات كليدی : جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بستان آباد
نسخه قابل چاپ