فهرست

گزارش

بمناسبت 27 شهریورماه روز ملی شعر و ادب فارسی انجام شد؛

برگزاری ویژه برنامه بزرگداشت استاد شهریار

به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان اسکو ویژه برنامه بزرگداشت استاد شهریار همزمان با 27 شهریورماه روز ملی شعر و ادب فارسی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی، به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان اسکو ویژه برنامه بزرگداشت استاد شهریار و روز ملی شعر ادب فارسی، با بررسی منظومه حیدربابا، شعرخوانی از اشعار شهریار و منظومه حیدربابایه سلام با حضور محمدعلی قلی‌زاده، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اسکو؛ علی محسنی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان اسکو؛ الناز کریمیلر نویسنده بومی شهرستان اسکو و سایر اعضای کتابخانه های عمومی به صورت مجازی و به میزبانی کتابخانه عمومی مولانا ایلخچی در بستر اینستاگرام برگزار شد.
در ابتدای این برنامه علی محسنی رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان اسکو ضمن گرامیداشت این روز بزرگ، مطالبی درخصوص استاد شهریار و شخصیت وی بیان کرد. وی گفت: زبان فارسی پایه و رکن هویت ملی ما است و باید در این زمانه که هویت و فرهنگ کشور عزیزمان مورد هجمه فرهنگ های متخاصم است، یاد و نام و آثار مفاخر و بزرگان حوزه شعر و ادب فارسی را در جامعه ترویج کنیم.
در ادامه این نشست فرهنگی محمدعلی قلی‌زاده، رئیس ادراه فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اسکو در مورد روز ملی شعر و ادب فارسی گفت: زبان فارسی می تواند ما را در بحث گفتمان که کاربرد زبان است یاری برساند و ما می توانیم در راستای بحث مفاهمه و همدیگر فهمی، ایده های جالبی را ارائه دهیم؛ قلی زاده با اشاره به ویژگی های منحصر به فرد منظومه حیدربابا از جمله: استفاده از ضرب المثل ها در بین اشعار، آداب و رسوم، عزاداری ها، سوگواری های محرم، سبک زندگی روستایی در اشعار و ترجمه به 100 زبان دنیا را از نمادها و عوامل ماندگاری منظومه حیدربابا عنوان کرد.
در انتهای این برنامه الناز کریمیلر نویسنده بومی شهرستان اسکو به همراه اعضای کتابخانه عمومی مولانا ایلخچی اشعاری از دیوان شهریار و منظومه حیدربابا قرائت کردند.
 گفتنی است تقدیر از اعضای فعال کتابخانه و منظومه خوان توسط الناز کریمیلر نویسنده بومی شهرستان اسکو بخش پایانی این ویژه برنامه بود.
عكس های مرتبط : كلمات كليدی : بزرگداشت شهریار , روز ملی شعر و ادب فارسی
نسخه قابل چاپ