فهرست

تبریک

پیام تبریک نوروزی مدیرکل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی

شهرام خدایی مدیر کل کتابخانه های عمومی استان آذربایجان شرقی باصدور پیامی فرارسیدن سال نو و عید نوروز را به همکاران و اعضای کتابخانه های عمومی تبریک گفت.

شهرام خدایی مدیر کل کتابخانه های عمومی استان آذربایجان شرقی باصدور پیامی فرارسیدن سال نو و عید نوروز را به همکاران و اعضای کتابخانه های عمومی تبریک گفت .

متن پیام نوروزی به این شرح است :                                                  

رسول اکرم(ص ) هرگاه بهار را مشاهده کردید زیاد یاد قیامت و تولد دوباره باشید.

یا مقلب القلوب و الابصار                            یا مدبر اللیل و النهار

یا محول الحول و الاحوال                        حول حالنا الی احسن الحال

همکاران گرامی و اعضای محترم کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی:

انتخاب نوروز به عنوان آغاز سال، نشانه روح زیبایی شناس، متعادل، زنده و امیدوار ایرانی است؛ همین روحیه بود که در طول تاریخ با همه فشارها و  تنگناها‌، ایران و ایرانی را پایدار و سربلند نگاه داشت. همین روحیه بود که با آغوش باز،  آیین حیات بخش اسلام را با همه وجود پذیرفت و در پیدایش و گسترش تمدن فاخر اسلامی و ایرانی نقشی ممتاز داشت و  ظرف انقلاب اسلامی ایران شد.

آری دفتر ایام ورق می خورد و شمیم بهاری وحلول سال نو، پیام تحول و دگرگونی را نوید می دهد، با تولد بهار و در رستاخیزی دوباره، طبیعت شکوفا شده و فصل سرسبزی و طراوت و زندگی از سر گرفته می شود و پیک بهار با خود تازگی، امید و پویایی را به ارمغان می آورد.

در سالی که گذشت با اهتمام و همراهی مدیران، کارکنان و کلیه دست اندرکاران عرصه فرهنگی، علی رغم تنگناهای مالی و اعتباری در حد مقدورات گامهای موثری در ارائه خدمت، افرایش سرانه فیزیکی کتابخانه ها، توسعه خدمات و افزایش سرانه مطالعه از طریق اجرای برنامه های فرهنگی متنوع برداشته شد اما رسیدن به شرایط ایده آل نیاز به تلاش و کوشش مضاعف دارد. ان شاالله در سال جدید که از سوی رهبر معظم انقلاب، سال «جهش تولید» نامیده شده است، تلاش های ارزنده همکاران ارجمند در مسیر اعتلا و پیشرفت های فرهنگی کشور با تقدیر پروردگار برابر افتد و توفیقات میهن اسلامی روزافزون شود.

همچنین در روزهای آغازین بهار 1399 با توجه به شرایط خاص کشور و بروز همه گیری ناشی از بیماری کرونا و نگرانی جدی در خصوص افزایش آلودگی ناشی از این ویروس شایسته است با رعایت تمامی نکات مرتبط با بهداشت فردی و اجتماعی به استقبال نوروز و سال جدید رویم که تحمل سختی‌ها و بهره‌گیری از فرصت‌ها نشان داده است که زندگی به سوی بهبود رهنمون می شود.

 از خداوند بهار آفرین و طراوت بخش سالی سرشار از خیر و برکت و معنویت توأم باسلامتی، صحت و سعادت را برای همگان مسألت دارم، بی شک در پرتو عنایات الهی و توجهات معصومین (س) در سال جدید با برنامه ریزی و پشتکار دست در دست هم گامهای موثرتری در خدمت به جامعه هدف برخواهیم داشت و موجبات رضایت بیشتر حق تعالی و عیال الله را فراهم خواهیم ساخت.

شهرام خدایی

مدیرکل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی

 

نسخه قابل چاپ