اسلایدر بالا
1401/12/20 شنبه
به مناسبت بزرگداشت نظامی گنجوی؛
۵ استان کشور میزبان نشست تخصصی پنج گنج نظامی می شوند
همزمان با روز بزرگداشت نظامی گنجوی، نشست تخصصی پنج گنج نظامی، ۲۱ و ۲۲ اسفند ماه در ۵ استان کشور برگزار می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، همزمان با روز بزرگداشت نظامی گنجوی، نشست تخصصی پنج گنج نظامی، ۲۱ و ۲۲ اسفند ماه در ۵ استان کشور برگزار می‌شود.

بر این اساس استان آذربایجان شرقی ۲۱ اسفند ماه میزبان همایش بزرگداشت حکیم نظامی با حضور اساتید مطرح نظامی‌شناس و نظامی‌پژوه خواهد بود. رونمایی کتاب مجموعه مقالات در خصوص نظامی و تجلیل از نویسندگان کتاب و خیرین مساعدت‌کننده در اجرای این همایش، از برنامه‌های این نشست خواهد بود. این نشست ساعت ۹ صبح ۲۱ اسفندماه در سالن آمفی تئاتر مقبره شیخ محمود شبستری برگزار می‌شود. علاقه‌مندان می‌توانند از طریق لینک https://www.skyroom.online/ch/researchpl/tabriz به صورت مجازی در این برنامه شرکت کنند.

استان فارس ۲۱ اسفندماه با حضور سعید حسامپور، استاد ادبیات دانشگاه شیراز و پژوهشگر حوزه نظامی؛ سمانه علیزاده و سحر تندرو، شاعر میزبان نشست تخصصی پنج گنج نظامی خواهد بود. سخنرانی علمی، نظامی‌خوانی و نقالی داستانی از نظامی از برنامه‌های این نشست خواهد بود. این نشست ساعت ۱۱، ۲۱ اسفندماه در سالن کتابدار اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان فارس برگزار می‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند به صورت مجازی از طریق لینک https://www.skyroom.online/ch/researchpl/fars میهمان این برنامه باشند.

نشست تخصصی پنج گنج نظامی ساعت ۹:۳۰، ۲۲ اسفندماه با حضور اساتید دانشگاه در کتابخانه مرکزی امام خمینی(ره) مشهد در خراسان رضوی برگزار می‌شود. علاقه‌مندان می‌توانند به صورت مجازی از طریق لینک https://www.skyroom.online/ch/researchpl/razavi میهمان این برنامه باشند.

نشست تخصصی معرفی آثار مرتبط با مخزن‌الاسرار نظامی ۲۲ اسفندماه با مشارکت گروه ادبیات دانشگاه ارومیه و محفل ادبی هاتف، در استان آذربایجان غربی برگزار خواهد شد. شعرخوانی، خوانش بخش‌هایی از مخزن‌الاسرار نظامی و نقاشی و طراحی از اشعار، از برنامه‌های این نشست است. نشست تخصصی معرفی آثار مرتبط با مخزن‌الاسرار نظامی ساعت ۱۰:۳۰، ۲۲ اسفندماه در سالن جلسات کتابخانه مرکزی استان برگزار می‌شود. علاقه‌مندان می‌توانند از طریق لینک https://www.skyroom.online/ch/researchpl/wazarbaijan به صورت مجازی در این برنامه شرکت کنند.

همچنین استان اردبیل ۲۲ اسفندماه میزبان نشست تخصصی نظامی‌شناسی با حضور ۲ تن از اساتید این حوزه خواهد بود. معرفی کتاب در رابطه با نظامی، خوانش اشعار نظامی، خطاطی، نقالی، مناظره‌خوانی و... از برنامه‌های این نشست خواهد بود. این نشست ساعت ۱۶، ۲۲ اسفندماه در تالار بیضا کتابخانه شهید مطهری برگزار می‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند به صورت مجازی از طریق لینک https://www.skyroom.online/ch/researchpl/ardabil در این برنامه شرکت کنند.

تمام حقوق سایت محفوظ و متعلق به سازمان نهاد کتابخانه ها می باشد.