اخبار شهرستان ها
1401/6/29 سه‌شنبه
در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان آذرشهر مطرح شد؛
توسعه متوازن و همه جانبه کتابخانه های عمومی سیاست نهاد است
جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان آذرشهر به ریاست شمسعلی محمودیان، فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی آذرشهر برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان شرقی، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان آذرشهر به ریاست شمسعلی محمودیان، فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان و با حضور اسد بابایی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌شرقی و سایر اعضا حقیقی و حقوقی انجمن در محل فرمانداری آذرشهر برگزار شد.
اسد بابایی مدیرکل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی، با تاکید بر ضرورت ایجاد کتابخانه مرکزی بزرگ و مجهز در شهرستان آذرشهر گفت: متاسفانه بناهای کتابخانه های عمومی آذرشهر قدیمی بوده و همچنین از لحاظ متراژ و مساحت در شان مردم فرهنگی شهرستان نمی باشد. بابایی استفاده از ظرفیت خیرین شهرستان را برای توسعه سرانه فیزیکی کتابخانه ای را یکی از مهمترین درخواست های اداره کل کتابخانه های عمومی از انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان آذرشهر دانسته و افزود: با توجه به وجود شهرک های صنعتی مختلف در منطقه، استفاده از ظرفیت آنان برای توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی به ویژه توسعه کتابخانه های عمومی یک ضرورت است.
مدیرکل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی با اشاره به سیاست کلی نهاد کتابخانه های عمومی کشور مبنی بر تبدیل کتابخانه های عمومی به باشگاه های اجتماعی گفت: هدف ما تبدیل کتابخانه های عمومی به محل رفت و آمد عمومی مردم است در راستای این هدف نیز به دنبال توسعه متوازن و همه جانبه در کتابخانه های عمومی هستیم به این معنی که ضمن اینکه توسعه و بهسازی فیزیکی کتابخانه های عمومی را دنبال می کنیم، اجرای برنامه های فرهنگی متعدد و افزایش سرانه عضویت و امانت کتابخانه های عمومی بعد از اپیدمی کرونا را نیز پیگیر هستیم.
شمسعلی محمودیان، فرماندار شهرستان آذرشهر در این جلسه با تقدیر از فعالیت های فرهنگی کتابخانه های عمومی آذرشهر گفت: با توجه به گسترش روز افزون فضای مجازی و دسترسی همگانی به ابزار ورود به این فضا، نقش سازمان های فرهنگی را در جلوگیری از ترویج افسارگسیخته فرهنگ مخرب غربی مهم برشمرد.
فرماندار آذرشهر برگزاری منظم جلسات انجمن کتابخانه های عمومی را خواستار شد و گفت: مصوباتی که در جلسه انجمن تصویب و اجرای آن به سازمان ها واگذار می گردد حتما باید گزارش اجرا و درصد تحقق آن در جلسات بعدی بیان گردد. 
اسد بابایی در سفر یک روزه خود به شهرستان آذرشهر علاوه بر شرکت در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی این شهرستان، با حجت الاسلام و المسلمین امین رشتبری امام جمعه آذرشهر دیدار و گفتگو کرد. همچنین بازدید از کتابخانه های عمومی حاج ابراهیم مسعودی گوگانی گوگان، حسین بن علی(ع) تیمورلو، شهدای فرهنگی و الزهرا(س) آذرشهر و حضور در محفل ادبی کتابخانه عمومی مولانای ایلخچی از دیگر برنامه های این سفر یکروزه بود.
تمام حقوق سایت محفوظ و متعلق به سازمان نهاد کتابخانه ها می باشد.