اخبار شهرستان ها
1402/1/30 چهارشنبه
بمناسبت روز ارتش جمهوری اسلامی ایران صورت گرفت؛
برگزاری نشست کتاب خوان در پادگان مرزی شهید فراشی شهرستان جلفا
اداره کتابخانه های عمومی شهرستان جلفا بمناسبت روز ارتش جمهوری اسلامی ایران نشست کتاب خوان با حضور پرسنل و سربازان پادگان مرزی شهید فراشی جلفا برگزار کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی، به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان جلفا نشست کتابخوان به مناسبت سالروز ارتش جمهوری اسلامی ایران با حضور حسن تیموری، فرمانده پادگان و حجت الاسلام و المسلمین ابراهیم محمدزاده، رئیس عقیدتی سیاسی ارتش جلفا در محل پادگان مرزی شهید فراشی برگزار شد.
در ابتدای برنامه حسن تیموری، فرمانده پادگان جلفا ضمن عرض تبریک روز ارتش و حماسه آفرینی های نیروی زمینی با اشاره به شرایط و روزهای ابتدایی انقلاب اسلامی ایران گفت: روزی که به تدبیر بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی امام خمینی(ره) در شرایطی که ارتش با کارشکنی ها و جنگ روانی داخلی و خارجی زیادی مواجه بود و بسیاری حتی بر طبل انحلال ارتش می کوبیدند روز ارتش نامگذاری شد. و با این فرمان تاریخی امام راحل تمامی فتنه ها خوابید و ارتش دوباره احیا شد و خون جدیدی در رگ های ارتش جاری شد.
فرمانده پادگان مرزی شهید فراشی افزود: در بخشی از پیام تاریخی امام به مناسبت روز ارتش آمده است: «ارتش در این روز با ساز و برگ و تجهیزات به رژه بپردازد و پشتیبانی خود را از جمهوری اسلامی ایران و ملت ایران اعلام نماید و حضور خود را برای فداکاری در راه استقلال و حفظ مرزهای کشور اعلام نماید» ارتش هم به عهدی که با امام خود بسته بود همواره وفادار ماند و در طول سال های بعد از انقلاب چه در جنگ تحمیلی و چه در دوران پس از آن صحنه های بسیار زیبایی را در خدمت به مردم و حفاظت از این مرز و بوم خلق کرد و ثمره ی آن تقدیم بیش از چهل و هشت هزار شهید در طول جنگ تحمیلی و بعد از آن می باشد. اینجانب این روز عزیز را خدمت مقام معظم رهبری و ملت بزرگ ایران و خانواده ی بزرگ ارتش جمهوری اسلامی ایران و به ویژه خدمت یکایک همرزمان عزیزم در پادگان مرزی شهید فراشی جلفا و خانواده ی محترم و صبورشون که همواره پشتیبان بزرگی در سختی ها برای ارتشیان هستند صمیمانه تبریک و تهنیت عرض می کنم.
‌در ادامه این نشست کتاب های «رمضان و روزه داری در فرهنگ اسلامی» نوشته جمعی از نویسندگان، توسط حسن تیموری فرمانده پادگان ارتش جلفا؛ «امیر گلها: نگاهی نو به زندگی و شخصیت امام علی(ع)» توسط سید حمید حسینی؛ «شهر خدا» نوشته علیرضا پناهیان، توسط گروهبان دوم مجید پور گلی؛ «جاذبه و دافعه امام علی(ع)» نوشته: استاد مطهری، توسط ستوان دوم میرعلی سیدهمزه معرفی و تجربه خواندن آنها با حاضرین به اشتراک گذاشته شد.
گفتنی است در انتهای این برنامه ناصر صفابخش، مسئول کتابخانه میرزاطاهر خوشنویس جلفا نیز منابع دوازهمین جشنواره کتابخوانی رضوی را بین کادر ارتش معرفی و مراحل شرکت در جشنواره را حاضرین تشریح کرد.
تمام حقوق سایت محفوظ و متعلق به سازمان نهاد کتابخانه ها می باشد.