اخبار شهرستان ها
1402/5/17 سه‌شنبه
مدیرکل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی خبر داد:
آغاز فرایند بازطراحی و تجهیز کتابخانه مرکزی تبریز
مدیرکل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی از آغاز فرآیند بازطراحی و تجهیز کتابخانه مرکزی تبریز خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی، اسد بابایی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با اعلام این خبر گفت: با توجه به اینکه از احداث و طراحی و تعریف بخش های کتابخانه مرکزی تبریز قریب به 22 سال می گذرد، نیاز به روزرسانی عمرانی و تجهیزاتی برای ارائه خدمات نو در این کتابخانه احساس می شد که با همکاری اداره کل عمرانی و امور کتابخانه های نهاد کتابخانه های عمومی کشور، باز طراحی کتابخانه مرکزی تبریز در دستور کار قرار گرفت.
اسد بابایی با تاکید براینکه سیاست نهاد کتابخانه های عمومی کشور اتمام پروژه های کتابخانه های مرکزی در سراسر کشور و همچنین بازطراحی کتابخانه های مرکزی موجود است افزود: باز طراحی کتابخانه مرکزی تبریز با تخمین هزینه کرد اولیه 110 میلیارد ریال، در سه بخش تعمیرات عمرانی، جابه جایی بخش ها و خرید به روز رسانی تجهیزات آغاز شده است.
مدیرکل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی با بیان اینکه اساس کارکرد کتابخانه‌ها در دنیا و در ایران تغییر کرده و آن تصوری که از کتابخانه به عنوان یک محیطی که در آن تنها امانت کتاب اتفاق می‌افتد یا با سالن مطالعه تعریف می‌شود تغییر کرده است، گفت: در بازطراحی کتابخانه‌ مرکزی تبریز توسعه بخش کودک و نوجوان، اتاق جلسات، آمفی تئاتر، ایجاد اتاق بازی، اتاق مادر و کودک، بخش دیداری-شنیداری، گالری، کلاس آموزشی تحت وب و... در نظر گرفته شده است.
گفتنی است کتابخانه مرکزی تبریز به عنوان یکی از غنی ترین کتابخانه های عمومی کشور شامل بخش های مختلف ثبت نام، امانت، اهداگران، مرجع، بخش نابینایان، بخش کودک، دیداری شنیداری، خدمات فنی و نسخ خطی می باشد که دارای 750 صندلی برای مطالعه عموم مردم می باشد.
تمام حقوق سایت محفوظ و متعلق به سازمان نهاد کتابخانه ها می باشد.