اخبار شهرستان ها
1401/4/30 پنجشنبه
همزمان با عید غدیر و دهه امامت و ولایت انجام شد؛
افتتاح محفل ادبی کتابخانه عمومی پارکشهر مرند
محفل ادبی کتابخانه عمومی پارکشهر مرند همزمان با عید غدیر و دهه امامت و ولایت آغاز به کار کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی، آیین افتتاح محفل ادبی کتابخانه عمومی پارک شهر مرند همزمان با عید سعید غدیرخم و دهه امامت و ولایت با حضور میرهدایت سید مرندی، نویسنده و تاریخ نگار؛ اصغر علمی میاب، شاعر و نویسنده؛ میربهرام رستمی، شاعر و محقق و دبیر محفل ادبی کتابخانه پارک شهر مرند؛ ابوالفضل روزی طلب، شاعر بومی شهرستان مرند و جمعی از شاعران توانمند این شهرستان برگزار شد.
خیراله اسماعیلی اقدم مسئول کتابخانه عمومی پارک شهر مرند ضمن ابراز خرسندی از افتتاح محفل ادبی این کتابخانه و میزبانی از اهالی شعر و ادب با  قرائت خلاصه ای از اساس نامه تاسیس محافل ادبی نهاد، گفت: راه‌اندازی محفل ادبی کتابخانه پارک شهر مرند اتفاق مبارکی است و امیدواریم که به غنای فعالیت‌های فرهنگی کتابخانه‌ها و رشد فضای ادبی شهرستان مرند کمک شایانی بکند.
میر بهرام رستمی دبیر محفل ادبی کتابخانه عمومی پارکشهر مرند نیز ضمن خوش آمدگویی به نویسندگان و شاعران حاضر در جلسه گفت: وجود چنین محفلی جهت ارتقای فرهنگ مطالعه و جذب و پرورش نویسندگان و شاعران برای غنی کردن فرهنگ شهر، یکی از ضروریات در کتابخانه پارک شهر مرند بود. وی در ادامه افزود: سعی برآن خواهد شد تمامی فعالیت های محفل بصورت سازماندهی شده پیش برود و از تلاش نویسندگان برجسته ای که در زمینه های مختلف قلم فرسایی نموده اند قدردانی شده و از محضر چنین عزیزانی در این محفل ادبی استفاده گردد. محافل ادبی فرصت مناسبی برای استعدایابی است که با حضور اساتید و شاعران مطرح، استعدادهای جوان شناخته و هدایت می شود و ظرفیتی برای انتقال تجربیات بزرگان شعر و ادب به نسل جوان است.
در آیین افتتاح محفل ادبی کتابخانه پارک شهر مرند، جمعی از شاعران برجسته این شهرستان، سروده‌های خود در مدح حضرت امیرالمؤمنین(ع) و واقعه عظیم غدیرخم را قرائت کردند.
گفتنی است از جمله اهداف و برنامه‌های محافل ادبی، ایجاد ظرفیتی برای سازماندهی، شناسایی، جذب و ارتقاء فعالان ادبی، برگزاری دوره‌های آموزشی و کارگاه‌های ادبی، نشست‌های ادبی، تولید محتوا و نشر آن و بهره‌گیری از فضای مجازی در راستای توسعه کمی و کیفی فعالیت‌های ادبی و تلاش برای گسترش عدالت فرهنگی می باشد.

تمام حقوق سایت محفوظ و متعلق به سازمان نهاد کتابخانه ها می باشد.