اخبار شهرستان ها
1401/8/28 شنبه
همزمان با ایام گرامیداشت کتاب و کتابخوانی انجام شد؛
برگزاری مسابقه کتابخوانی در ندامتگاه شهرستان جلفا
بمناسبت سی امین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران و به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان جلفا و همکاری امور فرهنگی ندامتگاه و انجمن حمایت از زندانیان این شهرستان مسابقه کتابخوانی از کتاب «ادب و حکمت» ویژه مددجویان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی، همزمان با ایام گرامیداشت کتاب و کتابخوانی و به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان جلفا و همکاری امور فرهنگی ندامتگاه و انجمن حمایت از زندانیان این شهرستان مسابقه کتابخوانی از کتاب «ادب و حکمت» ویژه مددجویان برگزار شد.
در این مراسم یوسف احمدی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان جلفا ضمن تبریک ایم هفته کتاب به اهالی فرهنگ و کتابداران گفت: کتابخوانی یکی از کارهایی است که می تواند باعث رشد ذهن و شخصیت افراد شود و همیشه توصیه می شود که افراد مطالعه را در برنامه روزانه خود داشته باشند وی با اشاره به اینکه در بیشتر مواقع عدم آگاهی و نبود مطالعه باعث بوجود آمدن مسائلی می شود که نتیجه اش تحمل حبس در ندامتگاه ها است.
احمدی اظهار داشت: اگر آگاهی و فرهنگ مطالعه در جامعه توسعه یابد، مطمئنا کاهش جرم را شاهد خواهیم بود. وی در بخش دیگری از سخنان خود به مددجویان توصیه کرد از فرصتی که در مدت اقامت در ندامتگاه دارند جهت افزایش علم و آگاهی خود به نحو احسن استفاده نمایند و مطمئن باشند بعد از برگشت به آغوش جامعه این افزایش مطالعه و آگاهی بی ثمر نخواهد بود و حتما در زندگی شخصی نیز تاثیر خود را خواهد گذاشت.
ثقه الاسلام ابراهیم رنجبر شبستری مسئول امور فرهنگی و تربیتی ندامتگاه شهرستان جلفا نیز با مهم دانستن امر کتاب‌خوانی و مطالعه برای مددجویان گفت: مطالعه یکی از راه‌هایی است که مددجویان به وسیله آن می‌توانند در ایام تحمل حبس، اوقات فراغت و بیکاری خود را پر کنند و به این وسیله میزان آگاهی آنها افزایش یابد.زندانیان به منظور پرکردن اوقات فراغت به کتاب دسترسی آسان و رایگان دارند.
سعید مفضفی رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان جلفا نیز بازگشت شرافتمندانه زندانیان به جامعه را یکی از اهداف برگزاری این مسابقات دانسته و افزود: ترویج کتابخوانی و نشر فرهنگ مطالعه کتاب وظیفه هر انسان است و ترویج این فرهنگ در داخل ندامتگاه از اهمیت خاصی برخوردار است.
گفتنی است در این برنامه فرهنگی که با مشارکت حداکثری مددجویان ندامتگاه شهرستان جلفا برگزار شد از نفرات برتر با اهدای جوایزی به رسم یاد بود تجلیل شد.
نفر اول: لوح تقدیر،کارت هدیه ۵ میلیون ریالی و مرخصی ۷ روزه
نفر دوم: لوح تقدیر،کارت هدیه ۳میلیون ریالی و مرخصی ۵ روزه
نفر سوم: لوح تقدیر،کارت هدیه ۲میلیون ریالی و مرخصی۳ روزه
تمام حقوق سایت محفوظ و متعلق به سازمان نهاد کتابخانه ها می باشد.