اسلایدر بالا
1402/3/11 پنجشنبه
با برگزاری دو پویش «نذر کتاب، نشر خوبی ها» و «اهدای کتاب، بارش دانایی» انجام شد؛
اهدای 32421 نسخه کتاب به کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی در سال ۱۴۰۱
با برگزاری دو پویش «نذر کتاب، نشر خوبی ها» و «اهدای کتاب، بارش دانایی» در سال ۱۴۰۱، 32421 نسخه کتاب به کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی اهدا شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی، اسد بابایی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با اعلام این خبر گفت: سنت نذر و اهدای کتاب از دیرباز در کشور ما برقرار بوده که این امر در شهر تبریز نیز تاریخچه غنی دارد به طوری که کتابخانه ملی تبریز با اعانات بی دریغ مردمی بویژه خیرین فرهنگ دوست و اهدای کتاب توسط برادران نخجوانی از تاجرین این شهر تاسیس گردید.
بابایی با بیان اینکه پویش نذر کتاب نشر خوبی ها در ماه های محرم و صفر انجام گرفت که با اهدای 20976 نسخه کتاب به کتابخانه های عمومی سراسر استان به پایان رسید، افزود: دومین پویش تحت عنوان اهدای کتاب، بارش دانایی که به مناسبت فصل زمستان در ماه های بهمن و اسفند 1401 برگزار گردید 11445 نسخه کتاب به مجموعه کتابخانه های عمومی استان اضافه کرد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی اظهار کرد: در این دو پویش که با هدف غنی سازی مخزن کتابخانه های عمومی و ترویج فرهنگ اهدای کتاب برگزار شد در مجموع تعداد 32421 نسخه کتاب به کتابخانه های عمومی استان افزوده شد که به صورت میانگین مبلغی حدود 12میلیارد ریال کتاب اهدا شده است. این آمار نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته 50 درصد افزایش داشته و با تدابیر اتخاذ شده پویش های اهدای کتاب برای مناسبت های مختلف و همچنین برای اقشار مختلف نیز برنامه ریزی شده است.
تمام حقوق سایت محفوظ و متعلق به سازمان نهاد کتابخانه ها می باشد.