اخبار شهرستان ها
1402/6/7 سه‌شنبه
همزمان با هفته دولت؛
کتابخانه عمومی شهید رجایی عجب شیر بازگشایی شد
همزمان با هفته دولت کتابخانه عمومی شهید رجایی عجب شیر با حضور جعفر قادری فرماندار شهرستان عجب شیر و اسد بابایی مدیرکل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی پس از بهسازی کلی بازگشایی شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی، همزمان با هفته دولت کتابخانه عمومی شهید رجایی عجب شیر با حضور جعفر قادری فرماندار شهرستان عجب شیر، اسد بابایی مدیرکل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی و جمعی از مسئولین شهرستانی و علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی بعد از بازسازی کلی بازگشایی و مورد بهره برداری قرار گرفت.
اسد بابایی مدیرکل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی در این مراسم با تاکید بر اینکه کتابخانه های عمومی پایگاه های اجتماعی برای حضور آحاد مردم است گفت: برای گسترش و تعریف خدمات جدید، جذب مخاطبان جدید و به ویژه حفظ مخاطبان موجود، فضای فیزیکی کتابخانه ها باید مناسب سازی و زیباسازی شوند.
بابایی با بیان اینکه در طول سال جاری ۱۳ پروژه احداث، بهسازی و بازطراحی کتابخانه های عمومی در آذربایجان شرقی تعریف شده است افزود: در دولت سیزدهم پروژه های فرهنگی به ویژه توسعه کتابخانه های عمومی مورد توجه است و در همین راستا با رایزنی های صورت گرفته بودجه تملک و دارایی های هزینه ای  اداره کل کتابخانه های عمومی افزایش خوبی پیدا کرده است.
مدیرکل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی اظهار داشت: کتابخانه عمومی شهید رجایی عجب شیر که تاکنون مورد بهسازی قرار نگرفته بود با هزینه کرد ۲۰ میلیارد ریال مورد بازسازی کلی قرار گرفته است بخش کودک و نوجوان، سالن مطالعه خانم ها و آقایان، بخش نشریات، بخش مرجع و کمک درسی  از جمله بخش هایی هستند که مورد تعمیر و بازسازی قرار گرفته اند.
جعفر قادری فرماندار عجب شیر با تقدیر از اداره کل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی برای بهسازی کتابخانه عمومی شهید رجایی گفت: در این کتابخانه با قدمت بیش از ۵۵ سال، نیاز به تعمیر، بهسازی و توسعه ملموس بود.
جعفر قادری با تاکید براینکه مردم عجب شیر مردم فرهنگ دوست و اهل علم هستند ابراز امیدواری کرد: با ایجاد کتابخانه مرکزی در این شهرستان بتوان خدمات جدید را برای استفاده مخاطبان کتابخانه های عمومی تعریف کرد.
تمام حقوق سایت محفوظ و متعلق به سازمان نهاد کتابخانه ها می باشد.