اخبار شهرستان ها
1401/3/30 دوشنبه
با حضور فرماندار شهرستان کلیبر انجام شد؛
افتتاح اولین پیشخان خدمات کتابخانه ای استان آذربایجان شرقی در روستای مولان
اولین پیشخان خدمات کتابخانه ای استان آذربایجان شرقی در روستای مولان شهرستان کلیبر با حضور فرماندار این شهرستان افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان آذربایجان شرقی، پیشخان خدمات کتابخانه ای پورزمان روستای مولان شهرستان کلیبر با حضور میرحسین بهادری، فرماندار کلیبر؛ شهرام خدایی، مدیرکل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی؛ مهدی زارعی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کلیبر؛ فرامرز یعقوبی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان کلیبر؛ اعضای شورای اسلامی، دهیار و جمعی از مردم و فعالان فرهنگی روستای مولان افتتاح شد.
شهرام خدایی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان آذربایجان شرقی در این آئین افتتاحیه، هدف از ایجاد پیشخان های خدمات کتابخانه ای را، محرومیت زدایی فرهنگی و ایجاد عدالت اجتماعی در توزیع خدمات کتابخانه ای در مناطق روستایی و محلات حاشیه ای و کم برخوردار شهری که فاقد شرایط لازم برای احداث کتابخانه های مستقل هستند، دانست.
خدایی با بیان اینکه کتاب محصول مکتوب اندیشه بشری است و اگر انسانی بخواهد، اندیشه خود را ماندگار کند باید این اندیشه را در قالب کتاب جاودان سازد، گفت: امروزه فعالیت در جبهه های فرهنگی و کتابخانه های عمومی از مهم ترین راه های مقابله با جهل فرهنگی و کاهش آسیب های اجتماعی می باشد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان یکی از مهم ترین شاخصه های توسعه جوامع بشری را توسعه فرهنگی آن جوامع دانست و افزود: ایجاد و توسعه خدمات کتابخانه ای در مناطق روستایی و کم برخوردار با استفاده از ظرفیت کتابخانه های سیّار و پیشخان خدمات کتابخانه ای از اولویت های نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد. وی گفت با توجه به تعطیلی کتابخانه روستایی پورزمان مولان به دلیل مشکلات ساختمانی در سالیان گذشته و درخواست های مکرر و اعلام نیاز اهالی محترم و فرهنگ دوست این روستا برای راه اندازی کتابخانه، با همکاری اعضای شورای اسلامی و دهیار این روستا امروز شاهد افتتاح اولین پیشخان خدمات کتابخانه ای استان آذربایجان شرقی در روستای مولان هستیم.
میرحسین بهادری فرماندار کلیبر پیشرفت علم را مدیون نوشتن و کتابت عنوان کرد و با اشاره به پیشینه تاریخی و فرهنگی روستای مولان، از نهاد کتابخانه های عمومی کشور جهت برنامه ریزی توسعه خدمات کتابخانه ای در مناطق کم برخوردار با ایجاد پیشخان خدمات کتابخانه ای تقدیر کرد.


تمام حقوق سایت محفوظ و متعلق به سازمان نهاد کتابخانه ها می باشد.