فهرست

یادداشت و پیام

پیام دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به مناسبت روز جهانی قدس

مهدی رمضانی دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با صدور پیامی، ضمن گرامیداشت روز جهانی قدس، گفت: امسال همچون سالیان پیش کتابداران و کارکنان نهاد کتابخانه‌‎های عمومی کشور صف در صف و در کنار آحاد مردم شریف و روزه‌دار ایران اسلامی، در راهپیمایی روز جهانی قدس شرکت کرده و زمینه را برای نابودی کامل رژیم کودک‎‌کش اسرائیل فراهم خواهند کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، متن پیام مهدی رمضانی دبیرکل نهاد به شرح زیر است:

سُبْحَانَ الذی أَسْرَی بِعَبْدِهِ لَیْلاً مِّنَ الْمَسْجِدِ الْحَرَامِ إِلَی الْمَسْجِدِ الأَقْصَی الَّذِی بَارَکْنَا حَوْلَهُ لِنُرِیَهُ مِنْ آیَاتِنَا إِنَّهُ هُوَ السَّمِیع البَصِیر

پاک و منزّه است خدایی که بنده اش را از مسجدالحرام تا مسجدالاقصی که اطرافش را برکت داده ایم شبانه برد، تا از نشانه های خود به او نشان دهیم . همانا او شنوا و بیناست .(اسرا / ۱)

«امروز «انقلاب سنگ» انقلاب ایمان است در برابر قدرت‌های دنیایی»[۱]؛ و صدای این انقلاب و صدای حمایت از مظلومان و ستمدیدگان فلسطین از واپسین جمعه ماه مبارک رمضان سال ۵۸ تا کنون به تاسی از «کونوا للِظّالِمِ خَصماً وَ لِلمَظلومِ عَونا»[۲] از مأذنه‏‌های مقاومت هر سال رساتر از پیش، از حنجرۀ آزادی‌خواهان جهان به گوش رژیم سفّاک و کودک‌کش صهیونیستی و حامیان مستکبرش می‌رسد.

«قدس معرج نخستین معراج انسان کامل است»[۳] و نام و راهِ آن، طلیعۀ بیداری جهان از«قید اسارت و بردگی شیاطین بزرگ و ابرقدرت‌ها و پیوستن به قدرت لایزال الهی»[۴]؛ دیروز با «بنیان مرصوص»[۵] و «شمشیر قدس»[۶] و امروز با شجاعت استشهادی جوانان فلسطینی در عملیات «بنی براک» در قلب سرزمین‌های اشغالی.

روز قدس امسال همچون سالیان پیش کتابداران و کارکنان نهاد کتابخانه‌‎های عمومی کشور به مصداق آیۀ شریفۀ «وَأَعِدّوا لَهُم مَا استَطَعتُم مِن قُوَّةٍ وَمِن رِباطِ الخَیلِ تُرهِبونَ بِهِ عَدُوَّ اللَّهِ وَعَدُوَّکُم»[۷] صف در صف و در کنار آحاد مردم شریف و روزه‌دار ایران اسلامی، در راهپیمایی روز جهانی قدس شرکت کرده و زمینه را برای نابودی کامل رژیم کودک‎‌کش اسرائیل فراهم خواهند کرد. که بحول و قوّۀ الهی صبح نزدیک است؛ إن‎‌شاءالله

 

[۱] . شهید سید مرتضی آوینی

[۳] . شهید سید مرتضی آوینی

[۴] . پیام امام خمینی (ره) در روز قدس سال ۱۳۶۰

[۵] . عملیات "بنیان مرصوص" در جنگ ۵۱ روزه

[۶] . عملیات "شمشیر قدس" در نبرد ۱۱ روزه

[۷] . هر نیرو و ابزاری که در قدرت دارید، برای مقابله با آنها [= دشمنان‌]، آماده سازید!، تا به وسیله آن، دشمن خدا و دشمن خویش را بترسانید. (انفال /۶۰)

نسخه قابل چاپ