فهرست

اخبار شهرستان ملکان

با هدف معرفی منابع یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی صورت گرفت؛

جمع خوانی کتاب «برای ضامن آهو» توسط کتابخانه شهید مهدی باکری ملکان

کتابخانه شهید مهدی باکری ملکان با هدف معرفی منابع یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، نشست جمع خوانی مجازی از کتاب «برای ضامن آهو» برگزار کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی، کتابخانه شهید مهدی باکری ملکان با هدف معرفی منابع یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، نشست جمع خوانی مجازی از کتاب «برای ضامن آهو» در بستر اسکای روم برگزار کرد.
در این نشست بخش هایی از کتاب «برای ضامن آهو» توسط اعضای کودک و نوجوان کتابخانه و دانش آموزان مدارس سحورا، حضرت رقیه(س) و فرزانگان و با اجرای سمیه سروری معلم پایه سوم مدرسه غیرانتفاعی حضرت رقیه(س) مورد خوانش دسته جمعی قرار گرفت.
کتاب «برای ضامن آهو» توسط غلامرضا حیدری ابهری به صورت نیازمحور و نه موضوع‌محور نوشته شده است. در این کتاب تعداد ۵۵ پرسش پاسخ داده شده است. تعداد پرسش‌های این کتاب براساس سن امام رضا(ع) که در ۵۵ سالگی به شهادت رسیدند، پاسخ داده شده تا بتواند به صورت کوتاه پاسخگوی نیاز معنوی کودکان و نوجوانان باشد و همه این پاسخ‌ها مستند بوده و از مدارک و مستندات تاریخی معتبر استخراج شده است. این پرسش‌ها فقط به زندگی امام رضا(ع) محدود نمی‌شود، و پرسش‌های بسیاری هستند که مربوط به تاریخ، سیره حرم رضوی، زیارت حرم مطهر و .... است و سبب می‌شود نوجوانی که به زیارت حرم مطهر امام رضا(ع) می‌رود، پاسخی برای سؤال‌هایی که برایش به وجود می‌آید بیابد.
عكس های مرتبط :