فهرست

تازه ترین اخبار

در مراسمی با حضور مقامات استانی انجام شد؛

تقدیر از اداره کل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی به عنوان دستگاه برتر در زمینه غنی سازی اوقات فراغت

در مراسمی با حضور مسئولان استانی از اداره کل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی به عنوان یکی از دستگاه‌های برتر در زمینه‌ی غنی‌سازی اوقات فراغت، قدردانی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی، در یکصدمین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان آذربایجان شرقی که به ریاست تراب محمدی معاون سیاسی و اجتماعی استانداری برگزار شد از اداره کل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی به عنوان دومین دستگاه برتر در حوزه غنی سازی اوقات فراغت جوانان و نوجوانان تقدیر به عمل آمد.
تراب محمدی معاون سیاسی و اجتماعی استانداری در این جلسه با تاکید براینکه مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب بر نقش جوانان عزیز ایران اسلامی تاکید دارند گفت: آینده کشور به دست جوانان است و تحولات آینده کشور نیز به دست جوانان رقم خواهد خورد.
محمدی خاطر نشان کرد: در ابتدای هر بند از بیانیه گام دوم انقلاب مهم ترین گزاره‌ای که بر آن تاکید شده، علم، پژوهش و فناوری است. این مهم نشان دهنده آن است که سرآغاز پیشرفت جامعه از رهگذر علم، پژوهش و فناوری خواهد گذشت.
معاون سیاسی و اجتماعی استانداری آذربایجان شرقی با بیان اینکه در قبال پرورش جوانان وظیفه سنگینی در دوش مسئولان است، ادامه داد: باید سبک زندگی ایرانی، اسلامی را در میان افراد جامعه و علی الخصوص جوانان نهادینه کنیم و در ادامه با توجه ویژه به مدارس و دانشگاه‌ها، بر جایگاه علم تاکید ورزیم.
تراب محمدی فضای مجازی را یکی از ابزار های ترویج فرهنگ ایرانی، اسلامی عنوان کرد و گفت: در بحث فضای مجازی اتفاقات خوبی در جهت تولید محتوا و ترویج فرهنگ ایرانی، اسلامی صورت می‌گیرد اما هنوز عقب ماندگی هایی وجود دارد، دشمن با برنامه ریزی، طراحی و تحلیل دقیق از وضعیت جامعه ایرانی، سعی دارد اطلاعات غلط را به جامعه ایرانی اشاعه کند تا با نفوذ در فکر و اندیشه افراد جامعه، موجبات ناامیدی جوانان را فراهم سازد. 
اسد بابایی مدیرکل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی نیز در این جلسه ضمن ارائه گزارشی از رویکرد و عملکرد نهاد کتابخانه های عمومی کشور در حوزه غنی سازی اوقات فراغت اقشار مختلف مردم، آموزش و حمایت از کسب و کارهای کوچک به ویژه کسب و کارهای راه اندازی شده توسط بانوان، برگزاری برنامه های فرهنگی متنوع از جمله نشست های کتاب خوان، مسابقات کتابخوانی، محافل ادبی و قرآنی و برنامه های متنوع برای کودکان و نوجوانان را از جمله فعالیت های این اداره کل در این زمینه برشمرد.