فهرست

تازه ترین اخبار

با حضور فرماندار سراب برگزار شد؛

آئین اختتامیه نمایشگاه کسب و کارهای کوچک و توانمندسازی بانوان شهرستان سراب

آئین اختتامیه نمایشگاه کسب و کارهای کوچک و توانمندسازی بانوان شهرستان سراب با حضور فرماندار شهرستان سراب در کتابخانه عمومی شیخ ولی الله اشراقی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی، آئین اختتامیه نمایشگاه کسب و کارهای کوچک و توانمندسازی بانوان شهرستان سراب با حضور علی جهانی فرماندار شهرستان سراب؛ علی مقصودی، بخشدار بخش مرکزی و جمعی از مسئولین شهرستانی در کتابخانه عمومی شیخ ولی الله اشراقی برگزار شد.
در مراسم اختتامیه این نمایشگاه علی جهانی فرماندار شهرستان سراب با بیان اینکه کتابخانه عمومی برای اجرای فعالیت‌های فرهنگی، مکانی مناسب و مهم است و با توجه به ظرفیت‌هایی که دارد می‌تواند در راستای حمایت از کسب و کارهای کوچک نیز نقش‌آفرینی کند افزود: از آنجا که مراجعه‌کنندگان به کتابخانه‌های عمومی، از اقشار گوناگون جامعه هستند، کتابخانه های عمومی می توانند در راستای برطرف کردن نیاز مراجعان، با شناسایی راهکارها، ایده‌ها، تجربه‌ها، ضعف‌ها، چالش‌ها و چشم‌اندازها برای استفاده از پتانسیل کتابخانه‌های عمومی به‌منظور مشارکت فعال در فضای کسب‌ وکار کشور نقش آفرینی کنند.
جهانی با بیان اینکه کتابخانه‌های عمومی می‌توانند در تمامی مراحل راه‌اندازی و توسعه کسب و کارها اعم از ایده، طراحی، توسعه تا فروش و بازاریابی ورود کنند، بر ارائه آموزش‌های لازم به کاربران تأکید کرد و گفت: کتابخانه‌ها همواره محل آموزش بوده‌اند و ایجاد و توسعه کسب و کارها نیز نیازمند آموزش و یادگیری است، بنابراین کتابخانه‌های عمومی می‌توانند محلی برای آموزش باشند و در این مکان، آموزش‌های اولیه را به مراجعان ارائه دهند. وی «عمومی‌سازی» را دیگر مأموریت و رسالت کتابخانه‌های عمومی در حوزه ایجاد و توسعه کسب و کار عنوان کرد و گفت: نیاز داریم که فرهنگ کسب‌وکار را عمومیت بخشیم تا فرهنگ کارآفرینی نهادینه شود و در واقع کتابخانه‌های عمومی می‌توانند در این زمینه نیز کمک‌کننده و نقش‌آفرین باشند.
در این نمایشگاه هنرمندان بومی شهرستان در رشته های تذهیب، میناکاری روی سفال، عروسک های رسی، عروسک بافتنی، فرش، چرم دست دوز، نقاشی روی شیشه و خیاطی قاب بافی آثار و تولیدات خود را برای عموم مردم به نمایش گذاشتند.
گفتنی است این نمایشگاه با همکاری امور بانوان فرمانداری، موسسه خیریه خیراندیش(بهزیستی) و امور بانوان ناحیه مقاومت بسیج سراب و همچنین با حضور جمعی از هنرمندان کارآفرین سراب به منظور ترویج مهارت افزایی، استفاده از صنایع دستی، آشنایی بیشتر مردم با کسب و کارهای کوچک در محل کتابخانه عمومی شیخ ولی الله اشراقی سراب از 18 تا 22 شهریور ماه برگزار شد.
عكس های مرتبط :