فهرست

اخبار شهرستان ها

با حضور امام جمعه شهرستان هوراند صورت گرفت؛

نواختن زنگ کتاب در مدارس شهرستان هوراند بمناسبت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار

مراسم گرامیداشت هفته کتاب و کتابخوانی با نواختن زنگ کتاب در مدارس شهرستان توسط امام جمعه هوراند برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی،  بمناسبت گرامیداشت هفته کتاب و کتابخوانی با حضور حجت الاسلام و المسلمین جواد شکرنژاد، امام جمعه شهرستان هوراند؛ رقیه عبدیان، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان هوراند؛ کریمی نژاد، معاون پرورشی آموزش و پرورش شهرستان و جمعی از مسئولین شهرستانی زنگ کتاب در مدارس این شهرستان نواخته شد.
جواد شکرنژاد امام جمعه شهرستان هوراند ضمن گرامیداشت هفته کتاب و ‌کتابخوانی و هفته بسیج و اشاره به شعار پر محتوای هفته کتاب امسال «جای خالی را با کتاب خوب پر کنیم» گفت: آنچه امروز به عنوان کتاب در دسترس همگان قرار می گیرد حاصل رنج و تلاش و پیگیری افراد دانایی است که با پشتکار و علاقه، حاصل دانش و تجربیات خود را در قالب کتاب ارائه نموده اند که باید قدردان این اندیشه بود.
امام جمعه شهرستان هوراند گفت: کتاب موجب آرامش انسان می شود و هر زمان احساس تنهایی می کنید کتاب مطالعه نمائید چرا که با مطالعه کتاب دانش و دانایی را تجربه می کنید و توجه ویژه به این امر مهم می تواند در زندگی تاثیر فراوانی داشته باشد. وی افزود: بی شک ارزش و جایگاه والای کتاب در معجزه ابدی آخرین فرستاده خداوند به بهترین شکل نمود پیدا می کند. کتابی که سرآمد همه کتاب هاست و جلوه با شکوه این مسیر در رسالت خطیری هویداست که با امر به خواندن آغاز می گردد و در همین فرهنگ مقدس است که خداوند، قلم و حرمت به آن را با سوگند یاد می کند.
شکرنژاد از دانش آموزان به عنوان آینده داران این مرز و بوم یاد کرده و افزود: با توجه به اینکه بیشتر مدارس شهرستان کتابخانه حتی در حد یک قفسه کتاب را دارند و نیاز است به این دانش آموزان یاد بدهیم که مطالعه کتاب سیر زندگی آنها را متحول خواهد کرد.
امام جمعه شهرستان هوراند در ادامه سخنان خود از دانش آموزان دعوت کرد تا در یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی که تا ۳۰ آذر ماه تمدید شده است شرکت کرده و با سیره زندگی ائمه اطهار آشنا شده و آن سیره را الگوی زندگی خود قرار دهند.
در انتهای برنامه از دانش آموزان کتابخوان تجلیل شد و زنگ کتاب و کتابخوانی توسط امام جمعه نواخته شد.


عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ