فهرست

اخبار شهرستان ها

با حضور نماینده مردم سراب در مجلس شورای اسلامی؛

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان سراب برگزار شد

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان سراب با حضور نماینده مردم سراب در مجلس شورای اسلامی و سایر اعضای انجمن برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌شرقی، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان سراب با حضور یوسف داوودی، نماینده مردم سراب در مجلس شورای اسلامی؛ حسن یحیوی، فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان سراب؛ زهرا حسن نژاد تبریزی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان و سایر اعضای انجمن درسالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.
یحیوی فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان سراب ضمن گرامیداشت ایام هفته کتاب و کتابخوانی و هفته بسیج گفت: کتابخانه و کتابخوانی نقش اساسی در تحول زندگی انسان دارد. کتابخوانی اصل و اساس فعالیت های فرهنگی بوده و بدون توجه به این امر موفقیتی در جامعه حاصل نمی شود. وی پیشرفت جوامع بشری را در نتیجه توجه به مقوله مطالعه و انس با کتاب عنوان کرد و افزود: بی توجهی به این مهم عواقب جبران ناپذیری در مسیر توسعه و پیشرفت جوامع خواهد داشت.
رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان با انتقاد از نبود کتابخانه مرکزی در سراب، بر اختصاص زمین مناسب برای احداث کتابخانه مرکزی در این شهرستان تاکید کرد.
یوسف داوودی نماینده مردم شهرستان سراب در مجلس شورای اسلامی نیز ضمن تشکر از زحمات کتابداران در ارائه خدمات کتابخانه ای غیرحضوری در ایام کرونایی برای مراجعین، اهمیت کتاب و کتابخوانی در انتقال فرهنگ را مهم و ضروری دانست و با اشاره به کمبود سرانه فضای فیزیکی کتابخانه های عمومی این شهرستان افزود: باید زمین هایی برای ساخت کتابخانه در شهرهای چهارگانه شهرستان سراب و مراکز دهستان اختصاص یابد تا کتابخانه های استاندارد تاسیس گردد وی بر اختصاص زمین با همکاری اداره راه وشهرسازی شهرستان از اراضی ملی برای ساخت کتابخانه تاکید کرد.
داوودی با انتقاد از نبود کتابخانه مرکزی با استاندارهای روز در این شهرستان گفت: کمبود کتابخانه در این شهرستان و روستاهای اطراف کاملا ملموس بوده و با توجه به مسائل و مشکلات بودجه ای دولت خواستار حرکت به سمت جذب خیّرین جهت مشارکت در ساخت و تجهیز کتابخانه ها را ضروری دانست.
همچنین در این جلسه رحیمه ابوطالبی رئیس اداره امور همکاری ها و انجمن های اداره کل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی و زهرا حسن نژاد تبریزی رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان سراب گزارشی از روند فعالیت کتابخانه های عمومی در اپیدمی کرونا و همچنین مشکلات و مسائل مربوط به کتابخانه های عمومی شهرستان را ارائه دادند.

عكس های مرتبط : كلمات كليدی : جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان سراب
نسخه قابل چاپ