فهرست

اخبار شهرستان ها

برای خدمات رسانی بهتر برای اقشار خاص؛

چاپگر ایرانی خط بریل در بخش نابینایان و کم بینایان کتابخانه مرکزی تبریز راه اندازی شد

برای خدمات رسانی بهتر برای اقشار خاص، چاپگر ایرانی دارکوب در مرکز چاپ بریل بخش نابینایان و کم بینایان کتابخانه مرکزی تبریز راه اندازی و بهره برداری شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌‎های عمومی آذربایجان شرقی، برای خدمات رسانی بهتر برای اقشار خاص، چاپگر ایرانی دارکوب در مرکز چاپ بریل بخش نابینایان و کم بینایان کتابخانه مرکزی تبریز راه اندازی و به بهره برداری رسید.
روح الله ساعی مسئول بخش نابینایان و کم بینایان کتابخانه مرکزی تبریز با اعلام این خبر گفت: چاپگر بریل دارکوب در سرعت برابر نمونه‌های خارجی بوده و قابلیت افزایش، کاهش و تنظیم سرعت چاپ را دارد. در این چاپگر علاوه بر دستور چاپ توسط کامپیوتر، می‌توان اطلاعات را ازطریق حافظه خارجی نیز به چاپگر متصل کرد. مزیت دیگر چاپگر دارکوب سیستم‌های ایمنی است که در مسیر آن تعبیه شده است و اگر نوسانات برق باعث آسیب زدن به موتور و سایر قسمت ها شود، بلافاصله فیوزهای امنیتی در مسیر فعال شده و اجازه نوسان و آسیب بیشتر را نمی دهد.
چاپگر دارکوب  به صورت معمول در هر ۱۴ ثانیه،  دو صفحه  و در یک ساعت، حدود ۵۰۰ صفحه را چاپ می کند که این سرعت را می‌توان تا ۴۰۰ و  ۷۰۰ صفحه در یک ساعت کاهش و یا افزایش داد. از دیگر امتیازهای قابل توجه چاپگر دارکوب استفاده از کاغذهایی با اندازه های متفاوت است که در نمونه های مشابه خارجی چنین امکانی وجود ندارد.


عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ