فهرست

اخبار شهرستان ها

در آستانه فرارسیدن ماه محرم انجام شد؛

دیدار مدیرکل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی با خانواده شهید صمد افقی

مدیرکل کتابخانه هی عمومی آذربایجان شرقی در آستانه ماه محرم با خانواده شهید افقی دیدار کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی، اسد بابایی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان به همراه معاونین و جمعی از کارشناسان ستادی با خانواده شهید افقی دیدار کرد.
اسد بابایی مدیرکل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی در این دیدار با اشاره به لزوم زنده نگداشتن یاد و نام و خاطره شهدای گرانقدر جنگ تحمیلی تاکید کرد: با توجه به هجمه سنگین دشمنان ایران اسلامی برای ترویج فرهنگ و ارزش های غربی تنها راه مصون ماندن نسل آینده، ترویج سبک و الگوی زندگی شهیدان، جانبازان و ایثارگران هشت سال دفاع مقدس است.
بابایی در این دیدار ضمن قدردانی از فریده افقی کتابدار کتابخانه عمومی پروین اعتصامی تبریز و دختر شهید صمد افقی گفت: امنیت و آسایش امروز ما مرهون خون و مجاهدت شهداست. ما هرچه تلاش کنیم زحمات شهدا و سختی هایی که خانواده شهدا کشیده اند جبران نمی شود. بنابراين بر خود وظیفه می دانیم از خانواده های ایشان در حد توان قدرشناسى كنيم.
گفتنی است شهید صمد افقی کویج در اردیبهشت ماه سال ۱۳۳۹ شمسی، در روستای کویچ از توابع شهرستان اهر دیده به جهان گشوده و پس از آغاز جنگ تحمیلی، از آن جایی که نظام جمهوری اسلامی را با جان و دل دوست می داشت و هجوم ناجوانمردانه کفار بعثی را تاب نمی آورد، تصمیم گرفت در جبهه های حق علیه باطل حاضر شود و به دفاع از اسلام و مسلمین بپردازد. وی در ۲۶ تیرماه ۱۳۶۰ش بر اثر اصابت ترکش از ناحیه  پا و بار دیگر در ۲۸ مردادماه ۱۳۶۰ش از ناحیه دست مجروح گشت و عاقبت در تاریخ سیزدهم شهریورماه سال ۱۳۶۰ هجری شمسی در منطقه  کرخه نور بر اثر اصابت ترکش، در سن ۲۱ سالگی شهادت را در آغوش کشید و جاویدالاثر گردید.
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ