فهرست

اخبار شهرستان ها

در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان اسکو مطرح شد؛

کتابخانه های عمومی پیشران فرهنگی جامعه هستند

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان اسکو به ریاست حسین فیروزی، فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان اسکو برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان شرقی، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان اسکو به ریاست حسین فیروزی، فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان و با حضور اسد بابایی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌شرقی و سایر اعضا حقیقی و حقوقی انجمن در فرمانداری اسکو برگزار شد.
حسین فیروزی، فرماندار شهرستان اسکو گفت: به دلیل نزدیکی شهر جدید سهند به مرکز استان و سکونت هزاران خانواده در این شهر و برنامه ریزی احداث 65 هزار واحد مسکونی در طول سال های آینده، وضعیت فعلی زیرساخت‌های فرهنگی، ورزشی و اجتماعی در سهند، در شان ساکنین آن نبوده و بایستی اقدامات ملموسی در این زمینه انجام گرفته و با استفاده از اعتبارات ملی و استانی در زمینه تسریع توسعه‌گرایانه اماکن فرهنگی، اجتماعی و ورزشی گام برداریم.
فرماندار اسکو با اشاره به ظرفیت های موجود و برخورداری حداکثری عموم مردم در این شهرستان از نعمت سواد، ایجاد فضای های فرهنگی مناسب و شبانه روزی را از جمله نیازهای اساسی شهرستان اسکو عنوان کرد.
اسد بابایی، مدیرکل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی نیز در این جلسه ضمن بیان گزارشی از عملکرد کتابخانه های عمومی شهرستان اسکو گفت: با توجه به جمعیت 140 هزار نفری شهرستان اسکو و شهر سهند، وجود تنها چهار باب کتابخانه در این شهرستان ناکافی بوده و در تلاش هستیم با استفاده از ظرفیت خیرین، تعامل با سایر ادارات و دستگاه های فرهنگی منطقه و ایجاد و راه اندازی کتابخانه های سیار، این کمبود زیرساخت های فرهنگی را تا حدودی بتوانیم مرتفع سازیم.
بابایی با اشاره به اینکه کتابخانه فقط محل امانت کتاب نیست گفت: امروزه کتابخانه های عمومی به عنوان پیشران فرهنگی هستند و ما برنامه‌های فرهنگی زیادی در حال اجرا داریم و ما نیز برای ارائه خدمات فرهنگی به جمعیت 98.2 درصد باسواد شهرستان اسکو از هیچ تلاشی دریغ نکرده و با استفاده از ظرفیت های خیرین، واحد های صنعتی و اعتبارات دولتی در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی تلاش خواهیم کرد.
در این نشست همچنین اعضای حقیقی و حقوقی انجمن کتابخانه های عمومی اسکو به ارائه گزارش و نقطه نظرات خود برای پیشرفت و توسعه کتابخانه های عمومی پرداختند.
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ