فهرست

اخبار شهرستان ها

در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان کلیبر مطرح شد؛

تعالی بشر امروز از نتایج کتاب و کتابخوانی است

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان کلیبر به ریاست فرماندار و با حضور سایر اعضای حقیقی و حقوقی انجمن در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان کلیبر به ریاست میرحسین بهادری فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان کلیبر و با حضور سایر اعضای حقیقی و حقوقی در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.
میرحسین بهادری فرماندار کلیبر دلیل پیشرفت علم و تعالی انسان را مرهون کتاب دانسته و افزود: پیشرفت همه جوامع بشری از برکات کتاب و کتابت است و اگر کتاب نبود، علم به باد فراموشی سپرده می شد.
بهادری  در بخش دیگری از سخنان خود گفت: ایران باستان یکی از سر آمدهای کتاب و کتابداری در دنیا محسوب می شود و کتابخانه جندی شاپور و... نشانه بارزی از این امر است.
رئیس انجمن کتابخانه های عمومی کلیبر، ایجاد پیشخان خدمات کتابخانه ای در روستاهای نجف تراکمه، پیغام، اوتی کندی را خواستار شد و گفت: راه اندازی پیشخان خدمات کتابخانه ای نمونه بارزی از اقدامات دولت مردمی برای رفع تبعیض در دسترسی به خدمات فرهنگی در مناطق کم برخوردار است.
در ادامه این جلسه فرامرز یعقوبی رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان کلیبر ضمن ارائه گزارشی از عملکرد کتابخانه های عمومی شهرستان از برنامه ریزی و برگزاری جلسات مختلف برای ارائه خدمات کتابخانه ای در مناطق عشایری کلیبر خبرداد.
یعقوبی با اشاره به طرح «نذر کتاب، نشر خوبی ها» گفت: در این طرح تا کنون 147 نسخه کتاب به کتابخانه های شهرستان اهدا شده است.
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ