فهرست

اخبار شهرستان ها

فرماندار بستان آباد خبر داد:

اختصاص 70 میلیارد ریال برای تکمیل و تجهیز کتابخانه مرکزی شهرستان بستان آباد

فرماندار بستان آباد در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی این شهرستان از اختصاص 70 میلیارد ریال برای تکمیل و تجهیز کتابخانه مرکزی شهرستان بستان آباد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بستان آباد به ریاست ابوالفضل پاشائی، فرماندار شهرستان بستان آباد و با حضور حجت الاسلام و المسلمین عبدالغفار غفاری امام جمعه بستان آباد، اسد بابایی مدیرکل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی و اعضای حقیقی و حقوقی این انجمن در محل فرمانداری بستان آباد برگزار شد.
اسد بابایی مدیرکل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه توجه به گسترش کتابخانه های عمومی و ترویج کتابخوانی میان مردم یکی از مهمترین شاخصه های توسعه فراگیر جوامع بشری است گفت: کتابخانه عمومی باید در مسیر زندگی مردم قرار بگیرد و به عنوان یک پایگاه اجتماعی فعال ایفای نقش نماید. هر اندازه زیست کتابخانه ای همه اقشار مردم بالا برود علاوه بر توسعه فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی، آسیبهای اجتماعی جامعه کاهش خواهد یافت.
اسد بابایی با بیان بخشی از فعالیت های فرهنگی و عمرانی اداره کل کتابخانه های عمومی استان در ماههای اخیر از جذب بیش از دوازده هزار نسخه کتاب اهدایی در طول ماههای محرم و صفر با برگزاری پویش نذر کتاب نشر خوبی ها برای کتابخانه های عمومی استان خبر داده افزود: با توجه به کمبود منابع مالی نهادهای عمومی، الویت سیاست گذاری در نهاد کتابخانه های عمومی بر توسعه جذب کمک های مردمی و خیرین قرار دارد.
مدیرکل کتابخانه های های عمومی آذربایجان شرقی ضمن تقدیر از فعالیت های جهادی کتابداران شهرستان بستان آباد در راه ارائه خدمات کتابخانه ای و برنامه های فرهنگی اضافه کرد: وضعیت سرانه فیزیکی کتابخانه ای در خود شهر بستان آباد با توجه به وجود سه کتابخانه وضعیت نسبتا مناسبی است اما با توجه به اینکه تراکم روستاها در شهرستان بستان آباد زیاد است و امکان ایجاد کتابخانه در همه روستاها وجود ندارد بهترین راهکار ایجاد کتابخانه سیار و پیشخوان های خدمات کتابخانه ای با همکاری خیرین محترم شهرستان است.
ابوالفضل پاشائی فرماندار شهرستان بستان آباد نیز در این جلسه ضمن تاکید بر کمبود سرانه فیزیکی کتابخانه ای به ویژه در روستاهای این شهرستان گفت: باید از ظرفیت ها و فضاهای موجود و در اختیار تمامی سازمان ها و ارگانها مانند آموزش و پرورش و دهیاری ها برای انجام خدمات کتابخانه ای و ارائه کتاب به مردم استفاده کنیم.
ابوالفضل پاشائی از اختصاص 70 میلیارد ریال برای تکمیل و تجهیز کتابخانه مرکزی شهرستان بستان آباد خبر داد و افزود: شهرداری ها موظف هستند پرداخت حق نیم درصد کتابخانه های عمومی شهرستان را به روز نمایند.
گفتنی است اسد بابایی در سفر یک روزه خود به شهرستان بستان آباد ضمن شرکت در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی این شهرستان با حجت الاسلام و المسلمین عبدالغفار غفاری امام جمعه این شهرستان دیدار کرده و از کتابخانه های عمومی شهید داننده، حکمت و آیت الله شهیدی تیکمه داش بازدید نمود.
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ