فهرست

اخبار شهرستان ها

معاون فرماندار شهرستان عجب شیر عنوان کرد:

افزایش آگاهی شهروندان عاملی مهم در کاهش آسیب های اجتماعی است

رضا عاشقی در جلسه مشترک انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان عجب شیر و جوان قلعه، افزایش آگاهی و دانش شهروندان را عاملی مهم در کاهش آسیب های اجتماعی و ارتقای سلامت عمومی جامعه دانست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان عجب شیر، با حضور رضا عاشقی، معاون فرماندار؛ احمد امانی، بخشدار جوان قلعه؛ سارا بزازی، سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی عجبشیر؛ فدایی، رئیس شورای اسلامی و عباس ممقانی، مدیر آموزش و پرورش شهرستان عجبشیر و سایر اعضای حقیقی و حقوقی این انجمن در محل فرمانداری برگزار شد.
رضا عاشقی معاون فرماندار در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان گفت: ترویج کتابخوانی و رونق کتابخانه ها، توسعه همه جانبه شهرستان را به دنبال داشته و با افزایش آگاهی و دانش شهروندان، از آسیب های اجتماعی کاسته و سلامت عمومی جامعه ارتقاءخواهد یافت. بهره گیری از فضای مجازی و برگزاری برنامه های فرهنگی در ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و افزایش سرانه مطالعه تاثیر مستقیمی بر افزایش علم و دانش منطقه داشته و باعث کاهش آسیب های اجتماعی می شود.
معاون فرماندار عجبشیر افزود: بسیاری از مشکلات جامعه از عدم مطالعه و دور شدن خانواده ها و جوانان از کتاب و کتابخوانی نشات می گیرد. وی ادامه داد: جای خالی کتاب در سبد کالای خانواده ها بیشتر احساس می شود و باید به شکل جهادی برای حل این مشکل فعالیت کرد، چرا که لازمه هر جامعه پویا و با نشاط، مطالعه و ترویج و گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی است.
رضا عاشقی مهمترین بخش مدیریتی جامعه را مدیریت فرهنگی جامعه دانسته و افزود: با گسترش روزافزون استفاده عموم مردم از فضای مجازی، برای رفع مشکلات فرهنگی جامعه علی الخصوص آسیب های اجتماعی ناشی از استفاده نادرست از فضای مجازی بایستی توجه بیشتری به حوزه فرهنگ و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی داشته باشیم.
همچنین در این جلسه میرسردار مرندی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان عجب شیر، گزارشی از فعالیت های فرهنگی، آمار عملکرد کتابخانه های عمومی شهرستان و اجرای پویش «نذر کتاب، نشر خوبی ها»  در شهرستان عجبشیر ارائه کرد.
نسخه قابل چاپ