فهرست

اخبار شهرستان ها

همزمان با سی امین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران؛

کتابخانه عمومی شهید فهمیده یامچی پس از بهسازی کلی بازگشایی شد

همزمان با ایام هفته کتاب و کتابخوانی کتابخانه عمومی شهید فهمیده یامچی پس از بهسازی کلی بازگشایی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی، آئین بازگشایی کتابخانه عمومی شهید فهمیده یامچی با حضور معصومه پاشایی، نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی؛ داود عباسی معاون استاندار و فرماندار شهرستان مرند؛ اسد بابایی، مدیرکل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی و جمعی از مسئولین شهرستانی و اهالی فرهنگ دوست شهر یامچی برگزار شد.
اسد بابایی مدیرکل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی در این مراسم شاداب سازی محیط کتابخانه را یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار در جذب مخاطب دانسته و افزود: سیاست نهاد کتابخانه های عمومی کشور و اداره کل کتابخانه های عمومی استان ایجاد محیطی دلنشین، جذاب، فرهنگی و با آرامش برای اعضای کتابخانه های عمومی است لذا در همین راستا برای رفع مشکلات فیزیکی و محیطی کتابخانه های عمومی استان تلاش مضاعفی خواهیم کرد.
بابایی پیشرفت و توسعه همه جانبه کشور را در گرو توجه به فرهنگ به ویژه فرهنگ مطالعه دانسته و افزود: که باید جهت ارتقای آن تلاش همه جانبه صورت بگیرد.
معصومه پاشایی نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم با بیان اینکه ارتباط با کتاب باید از دوران کودکی آغاز شود، گفت: نهادهای مرتبط با کودک می‌توانند با در نظر گرفتن برنامه‌های مختلف و حضور کودکان در کتابخانه‌ها این ارتباط را تقویت کنند.
پاشایی با معرفی تعدادی از کتاب‌های مربوط به خاطرات شهدا بیان کرد: وقتی به این خاطرات و کتاب‌هایی که در این زمینه تألیف شده، مراجعه می‌کنیم، می‌بینیم رزمندگان دفاع مقدس برای اجرای یک عملیات چه سختی‌هایی متحمل شده و چه شب‌هایی بر آنان گذشت و اگر نسل امروز با این ادبیات آشنا شوند، قطعاً فریب فضای مجازی را نخواهند خورد.
همچنین پاشایی نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی با اهدای 100 جلد کتاب به کتابخانه عمومی شهید فهمیده یامچی به پویش «نذر کتاب، نشر خوبی ها» پیوست.
 گفتنی است کتابخانه عمومی شهید فهمیده یامچی مرند با هزینه کرد بالغ بر ۸ میلیارد ریال اعتبار از محل تملک دارایی با مساحت ۲۲۰ متر مربع پس از بهسازی کلی توسط اداره کل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی بازگشایی شد.
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ