فهرست

اخبار شهرستان ها

در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان مرند مطرح شد؛

توسعه زیر ساخت های فرهنگی شهرستان، گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی را در پی خواهد داشت

داود عباسی فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان مرند، توسعه زیر ساخت های فرهنگی شهرستان را یکی از عوامل مهم در گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی این شهرستان عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان آذربایجان شرقی، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان مرند به ریاست داود عباسی فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان مرند و با حضور سایر اعضای حقیقی و حقوقی انجمن کتابخانه های عمومی شهرهای مرند، زنوز، یامچی، کشکسرای و بناب مرند برگزار شد.
داود عباسی فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان مرند ضمن تشکر از خادمان کتاب و کتابخوانی، نویسندگان و کتابخوانان، توسعه زیر ساخت های فرهنگی شهرستان را یکی از عوامل مهم در گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی در شهرستان مرند عنوان کرد.
عباسی ادامه داد: افزایش سرانه مطالعه و سطح آگاهی مردم سبب کاهش مشکلات اجتماعی و فرهنگی شهرستان خواهد شد. وی خواندن کتاب را مساوی با کم کردن استرس و اضطراب و تقویت حافظه خوانده و خاطر نشان کرد: هر قدر به کتابخوانی اهتمام ورزیم باز هم به تلاش بیشتری در این زمینه نیاز داریم لذا دستگاه های فرهنگی باید در راستای گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی تلاش مضاعفی نمایند.
نوروز پورعلی فرد رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان مرند نیز ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های کتابخانه های عمومی شهرستان مرند افزود: کتابخانه ها مثل گذشته تنها مکانی برای امانت کتاب و قرائتخانه نیستند و فعالیت های فرهنگی قابل توجهی مانند برگزاری نشست های کتاب خوانی، جلسات قصه گویی، بلندخوانی و شعر خوانی برای کودکان، معرفی کتاب در گروه های سنی مختلف، نمایش کتاب در مناسبت های ملی و مذهبی، برگزاری برنامه های مناسبتی و ... در آنها انجام می پذیرد.
گفتنی است در انتهای این جلسه از رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان و مسئولین کتابخانه های عمومی پارک شهر و شهید بهشتی مرند، حکیم مدرس زنوزی و شهید فهمیده یامچی و برخی از نویسندگان، پژوهشگران و کتابفروشان فعال و بومی شهرستان مرند تجلیل بعمل آمد.
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ