فهرست

اخبار شهرستان ها

به همت کتابخانه مرکزی تبریز انجام شد؛

برگزاری کارگاه آموزشی «مصرف بهینه آب و انرژی» با عنوان ایران سرزمین فرهنگ و کتاب

همزمان با دهه فجر و چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و هم راستا با شعار ایران سرزمین فرهنگ و کتاب کارگاه آموزشی «مصرف بهینه آب و انرژی» در کتابخانه مرکزی تبریز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی، همزمان با دهه فجر و چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و هم راستا با شعار ایران سرزمین فرهنگ و کتاب کارگاه آموزشی «مصرف بهینه آب و انرژی» به همت کتابخانه مرکزی تبریز و با همکاری شرکت آب منطقه ای استان، دانشگاه صنعتی سهند و اداره آموزش و پرورش ناحیه ۳ تبریز در تالار نخجوانی کتابخانه مرکزی تبریز برگزار شد.
در این کارگاه آموزشی سیما آپند، سرپرست معاونت امور کتابخانه ها و همکاری های استان ضمن خوش آمدگویی به مدعوین و تبریک ایام الله دهه فجر و گرامیداشت چهل و چهارمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران، به اهمیت کتاب و کتابخوانی در رشد جوامع انسانی اشاره کرده و افزود: کتاب و کتابخوانی نباید در هیچ مقطع زمانی از زندگیمان فراموش شود و همواره باید راهنمای راهمان در زندگی باشد.
در ادامه این نشست فاطمه کشاورزی مدیر روابط عمومی شرکت آب منطقه ای آذربایجان شرقی با پخش کلیپ هایی در مورد ارزش و ضرورت صرفه جویی در مصرف آب، از آب به عنوان مایه حیات بشری نام برده و افزود: همه ما در حفظ و نگهداری از منابع طبیعی مسئول هستیم و حتما باید راه های استفاده صحیح از منابع را یاد گرفته و در مصرف آنها صرفه جویی کنیم.
در ادامه این کارگاه آموزشی رضا خوشبوی، محقق و عضو هئیت علمی دانشگاه صنعتی سهند با اشاره به آمارهای جهانی در مقایسه با آمار مصرف آب و انرژی در ایران گفت: اگر الگوهای مصرف آب و انرژی ها را در زندگی خود را تغییر ندهیم به زودی اثرات منفی آن را در زندگی و سلامت خود احساس خواهیم کرد. وی افزود: شاید اگر هزینه واقعی حامل های انرژی را پرداخت می کردیم قدرشان را بیشتر می دانستیم.
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ