فهرست

اخبار شهرستان ها

در شورای اداری مطرح شد:

کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی محل دائمی آموزش و حمایت از کسب و کارهای کوچک

در جلسه شورای اداری اداره کل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی ساز و کار تبدیل کتابخانه های عمومی به محل دائمی آموزش و حمایت از کسب و کارهای کوچک بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی، جلسه شورای اداری اداره کل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی با محوریت تبیین سیاست ها و برنامه های ابلاغی نهاد کتابخانه های عمومی کشور با حضور ایوب دهقان، فرماندار شهرستان شبستر و اسد بابایی مدیرکل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی به میزبانی شهرستان شبستر برگزار شد.
ایوب دهقان، فرماندار شهرستان شبستر در این جلسه ضمن خوش آمدگویی به مدیران، مسئولین ستادی و روسای ادارت شهرستان کتابخانه های عمومی استان گفت: حوزه نگارش، کتاب و مطالعه اساس شکل گیری هر فرهنگ و تمدنی است و زحمت کشان این حوزه در خط مقدم جبهه برابر تهاجم فرهنگ نامناسب غربی ایستاده اند.
 دهقان با بیان اینکه ارتباط مستمر با همکاران و مسئولین استانی و شهرستانی و تعامل مستمر و همکاری با فرمانداران عامل موفقیت در توسعه کتابخانه های عمومی شهرستان ها است افزود: با توجه به شرایط اقتصادی جامعه و فشارهای بی سابقه استکبار جهانی از طریق تحریم های ظالمانه، استفاده از ظرفیت خیرین برای توسعه کتابخانه و کتابخوانی نیز مدنظر قرار گیرد.
اسد بابایی مدیرکل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی نیز در این جلسه با تاکید بر الویت اجرای برنامه ها و سیاست های نهاد کتابخانه های عمومی کشور توسط استان و کتابخانه های تابعه گفت: ایجاد کسب و کار های کوچک و متوسط به عنوان موتور محرکه توسعه اقتصادی و اجتماعی، نقش اساسی در فرآیند توسعه جوامع دارند و کتابخانه های عمومی به عنوان پایگاه اجتماعی تمام اقشار جامعه می توانند با تعریف کارگاه های آموزشی مختلف و محیط های دایمی برای نمایش آثار و محصولات از شکل گیری و پا گرفتن کسب و کارهای کوچک حمایت نمایند.
مدیرکل کتابخانه های های عمومی آذربایجان شرقی با بیان اینکه فاکتور اساسی در جامعه، عمل پوشاندن به اقتصاد مقاومتی و توسعه پایدار بدون نفت، حمایت از کسب و کارهای کوچک است، افزود: کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی از 15 تا 29 اسفند میزبان برگزاری دوره ها و نمایشگاه هایی از کسب و کارهای خانگی، کسب و کارهای روستایی، کسب و کارهای مبتنی بر فناوری اطلاعات و رایانه و ... خواهند بود.
بررسی راهکارهای برگزاری با شکوه دوازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در استان، بررسی مقایسه ای عملکرد دو ماهه کتابخانه های عمومی استان در شاخص های عضو و امانت و ایجاد کتابخانه سیار در تمام شهرستان های آذربایجان شرقی با توجه به پراکندگی جغرافیایی روستاها در استان از دیگر صورتجلسه های پنجمین جلسه شورای اداری کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی بود.
گفتنی است در پایان جلسه اعضای شورای اداری کتابخانه های عمومی استان ضمن بازدید از کتابخانه های عمومی شهرستان شبستر از نزدیک در جریان دستاوردها و مسائل آنها قرار گرفته و برای توسعه خدمات کتابخانه ای و کتابخوانی به هم اندیشی پرداختند.
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ