فهرست

اخبار شهرستان ها

در دیدار مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با فرماندار ملکان مطرح شد؛

کتابخانه های عمومی محلی برای توسعه مهارت های اجتماعی و اقتصادی است

اسد بابایی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان آذربایجان شرقی در دیدار با بهمن قائلی فرماندار شهرستان ملکان از کتابخانه های عمومی به عنوان محلی برای توسعه مهارت های اجتماعی و اقتصادی افراد جامعه نام برد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی، اسد بابایی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان به همراه جمعی از کارشناسان ستادی با بهمن قائلی فرماندار شهرستان ملکان دیدار و گفتگو کرد.
در این دیدار مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با اشاره به نقش کتابخانه های عمومی در پیشرفت جوامع بشری، از کتابخانه های عمومی به عنوان محلی برای توسعه مهارت های اجتماعی و اقتصادی افراد جامعه نام برده و افزود: اداره کل کتابخانه های عمومی استان نیز در راستای اجرای برنامه ها و سیاست های نهاد کتابخانه های عمومی کشور در آذربایجان شرقی نیز از ایجاد و راه اندازی کسب و کار های کوچک حمایت های ویژه ای خواهد شد و کتابخانه های عمومی استان از 15 تا 29 اسفند میزبان برگزاری دوره ها و نمایشگاه هایی از کسب و کارهای خانگی، کسب و کارهای روستایی، کسب و کارهای مبتنی بر فناوری اطلاعات و رایانه و ... خواهند بود.
بابایی با اشاره به اینکه هدف اصلی کتابخانه های عمومی خدمت به اجتماع است افزود: ایجاد کسب و کار های کوچک و متوسط به عنوان موتور محرکه توسعه اقتصادی و اجتماعی، نقش اساسی در فرآیند توسعه جوامع دارند و کتابخانه های عمومی به عنوان پایگاه اجتماعی تمام اقشار جامعه می توانند با تعریف کارگاه های آموزشی مختلف و محیط های دایمی برای نمایش آثار و محصولات از شکل گیری و پا گرفتن کسب و کارهای کوچک حمایت نمایند.
گفتنی است مدیرکل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی، در سفر یکروزه خود به شهرستان ملکان علاوه بر دیدار با فرماندار ملکان از کتابخانه های عمومی شهید مهدی باکری ملکان، دانشجو مبارک شهر و فارابی لیلان و همچنین پروژه های در حال ساخت کتابخانه عمومی در روستای قلعه چای و روستای قوریجان و زمین اختصاص یافته برای احداث کتابخانه مرکزی در شهرستان ملکان بازدید کرد.
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ