فهرست

اخبار شهرستان ها

در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان تبریز مطرح شد؛

کتابخوانی مکمل علم آموزی در مسیر توسعه علمی، فرهنگی و اجتماعی جامعه

علی جعفری آذر فرماندار شهرستان تبریز در جلسه انجمن این شهرستان، کتابخوانی را مکمل علم آموزی در مسیر توسعه علمی، فرهنگی و اجتماعی جامعه دانست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان تبریز به ریاست علی جعفری آذر، فرماندار شهرستان تبریز و با حضور اسد بابایی، مدیرکل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی در کتابخانه عمومی شهید حمید باکری سردرود برگزار شد.
علی جعفری آذر فرماندار شهرستان تبریز در این جلسه با تاکید بر اینکه کتابخوانی مکمل علم آموزی در مسیر توسعه علمی، فرهنگی و اجتماعی جامعه است، گفت: آزمون محور بودن یکی از آفت های بزرگ نظام آموزشی است که باعث می شود رشد در جامعه به صورت تک بعدی انجام پذیرد و بعد مهم پرورش یعنی آماده سازی نسل آینده جامعه برای زندگی اجتماعی کمرنگ گردد.
جعفری آذر، گسترش روز افزون فضای مجازی را دومین آفت و دلیل عدم مطالعه و کتابخوانی دانسته افزود: اطلاعات و معلومات موجود در فضای مجازی بسیار سطحی است و متاسفانه در انسان عادت بد تیترخوانی را به جای عمیق خوانی ایجاد می نماید.
فرماندار شهرستان تبریز با تقدیر از نهاد کتابخانه های عمومی کشور برای حرکت در راستای خارج کردن کتابخانه ها از حالت و نماد سکوت با استفاده از ظرفیت های گروه های مرجع و تبدیل کتابخانه به پایگاه اجتماعی افزود: کتابخانه باید محلی برای گفتگو و به اشتراک گذاری ذهنیت و تجارب افراد باشد.
اسد بابایی مدیرکل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی نیز در این جلسه ضمن ارائه گزارشی از عملکرد کتابحانه های شهرستان تبریز در سال جاری به بیان مهمترین برنامه های اداره کل کتابخانه های عمومی استان در سال ۱۴۰۲ برای ترویج کتابخوانی و توسعه کتابخانه های عمومی در شهرستان و کلانشهر تبریز پرداخت.
در پایان جلسه نیز اعضای انجمن های کتابخانه های عمومی تبریز، سردرود، باسمنج و خسروشاه به بیان نکته نظرات و پیشنهادهای خود پرداختند.
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ