فهرست

اخبار شهرستان ها

امام جمعه شهر جلفا:

تلاش نهاد در ترویج الگوی زندگی ائمه اطهار از طریق جشنواره کتابخوانی رضوی شایان تقدیر است

حجت‌الاسلام اسماعیل هادوی امام جمعه شهر جلفا، تلاش نهاد کتابخانه های عمومی کشور در ترویج الگوی زندگی ائمه اطهار از طریق جشنواره کتابخوانی رضوی را شایان تقدیر عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی، اسد بابایی مدیرکل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی در سفر یک روزه خود به شهرستان جلفا، ضمن بازدید از کتابخانه های عمومی این شهرستان با حجت الاسلام و المسلمین اسماعیل هادوی، امام جمعه جلفا و اسمعیل عطاپور، فرماندار شهرستان دیدار و به گفتگو پرداخت.
حجت‌الاسلام اسماعیل هادوی امام جمعه جلفا در دیدار با مدیرکل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی با تقدیر از تلاش نهاد کتابخانه های عمومی کشور در ترویج الگوی زندگی ائمه اطهار از طریق برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی گفت: کتابخانه های عمومی به عنوان محل رجوع اقشار مختلف مردم ظرفیت خوبی در شناساندن و گسترش سبک زندگی ائمه اطهار (ع) دارند.
هادوی با بیان اینکه علامه امینی (ره) با تحقیق، مطالعه و کتابت اثر فاخر الغدیر نقش به سزایی در اثبات حقانیت شیعه و انتقال آن به نسل های بعدی دارد، گفت: کوشش در راستای انتقال و بسط سبک زندگی بزرگان دینی در میان عموم مردم ثواب اخروی بالایی دارد. وی با بیان اینکه کتاب جایگاه ویژه ای در شکلگیری تفکر رایج بر جامعه دارد افزود: جذابیت در برنامه های فرهنگی اجرایی و همچنین در نظر گرفتن نیاز و نظر عموم مراجعین در تهیه کتاب دو روش در افزایش استفاده از کتابخانه های عمومی است.
فرماندار شهرستان جلفا نیز در دیدار با اسد بابایی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با ابراز رضایت از حضور کتابداران کتابخانه های عمومی در مدارس از طریق طرح «نوجوان کتابخوان» و همچنین دعوت کودکان به عضویت رایگان در کتابخانه های عمومی همزمان با تزریق واکسن گفت: شیوه های قدیمی در ایجاد عادت به مطالعه جواب نمی دهد و اکنون باید نسل جدید را با طرح ها و پویش های نو و جذاب به کتابخانه دعوت کرده و شاکله فکری کودکان را از استفاده بیهوده از گوشی تلفن همراه به خواندن کتاب مثمرثمر هدایت کرد.
عطاپور با تاکید براینکه یکی از مهمترین راه های جلوگیری از آسیب های اجتماعی و ناهنجاری های اخلاقی سوق دادن مردم به کتابخوانی و وقت گذراندن در کتابخانه های عمومی است افزود: از ظرفیت های شهرستان جلفا برای اجرای برنامه های فرهنگی و ترویجی کتابخوانی استقبال می کنیم.
بابایی در سفر یک روزه خود به شهرستان جلفا از کتابخانه های عمومی میرزا طاهر خوشنویس جلفا و فرهنگ هادیشهر بازدید نموده و با کتابداران و اعضای این کتابخانه ها گفتگو کرد.
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ