فهرست

اخبار شهرستان ها

مدیرکل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی خبرداد؛

اهدای ۴۰ هزار کتاب توسط مردم به کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی

مدیرکل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی از اهدای ۴۰ هزار کتاب توسط مردم به کتابخانه های عمومی استان در سال گذشته خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی، اسد بابایی در حاشیه سفر به شهرستان کلیبر و در دیدار با فرماندار کلیبر گفت: کتابخانه های عمومی بعد از آموزش و پرورش بیشترین گستردگی را در سطح کشور دارند.
وی با تاکید بر اهمیت کتابخانه های عمومی افزود: امروزه باید از کتابخانه های عمومی به عنوان پیشران فرهنگی نام برد چرا که کتابخانه ها دیگر صرفاً محلی برای نگهداری کتاب و مطالعه نیستند بلکه کتابخانه ها در مسیر زندگی مردم قرار گرفته اند و میزبان مسابقات فرهنگی، قصه گویی، اجرای نمایش، محافل ادبی و فستیوال‌های اجتماعی و جشن‌ها هستند.
مدیرکل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه اقدامات فرهنگی در کتابخانه ها موجب جذب و ایجاد علاقه در کودکان و نوجوانان به کتاب می‌شود، از اجرای ۶۴ عنوان برنامه فرهنگی در کتابخانه های استان خبر داد.
میرحسین بهادری فرماندار کلیبر نیز در این دیدار از اقدامات صورت گرفته اداره کل کتابخانه های عمومی استان قدردانی کرد.
گفتنی است بابایی مدیرکل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی در سفر به شهرستان کلیبر از کتابخانه های حکیم نباتی و حضرت فاطمه زهرا (س) بازدید کرد و علاوه بر گفتگو با کتابداران این شهرستان مشکلات موجود کتابخانه های این منطقه را بررسی و دستورات لازم را برای رفع آنها صادر کرد.
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ