فهرست

اخبار شهرستان ها

در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بستان آباد مطرح شد؛

کتاب و کتابخوانی ابزار توسعه فرهنگ است

علیرضا توری فرماندار بستان آباد در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی این شهرستان از کتاب و کتابخوانی به عنوان ابزار توسعه فرهنگ نام برد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی بستان آباد با حضور علیرضا توری، فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان؛ حجت‌الاسلام عبدالغفار غفاری، امام جمعه بستان آباد؛ حسین صمصامی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان و سایر اعضای حقیقی و حقوقی انجمن در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.
علیرضا توری فرماندار شهرستان با اشاره به اینکه ترویج فرهنگ کتابخوانی تاثیر مستقیم در افزایش آگاهی اجتماعی و توسعه فرهنگی جامعه دارد افزود: کتاب و کتابخوانی ابزار توسعه فرهنگ است و تلاش در راستای توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی کاهش آسیب های اجتماعی را در پی خواهد داشت.
فرماندار بستان آباد وجود منابع غنی و کتاب های بروز در کتابخانه های عمومی را یکی از مهم ترین ابزار جذب مخاطبین در کتابخانه های عمومی عنوان کرده و افزود: با تامین منابع مورد نیاز مخاطبین در کتابخانه های عمومی و جذب آنها می توانیم در افزایش سرانه مطالعه در سطح شهرستان گام موثری برداریم.
رئیس انجمن کتابخانه های عمومی بستان آباد با اشاره به اینکه یکی از شاخصه های فرهنگی هر شهرستان میزان سرانه فیزیکی اماکن فرهنگی و کتابخانه های عمومی است افزود: در این خصوص لازم است مسئولین شهرستان جهت تقویت و ایجاد فضاهای فرهنگی و مطالعاتی شهرستان و تجهیز و بروز رسانی کتابخانه عمومی را در اولویت کاری خود قرار دهند.
گفتنی است حسین صمصامی رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان نیز در این جلسه به ارائه گزارشی از فعالیت های کتابخانه های عمومی در سطح شهرستان پرداخته و در ادامه هر یک از اعضای انجمن، نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص راهکارهای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی، بهبود عملکرد و شاخص های فرهنگی شهرستان را مطرح کردند.
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ