فهرست

اخبار شهرستان ها

در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان تبریز مطرح شد؛

کتابخانه عمومی سنگر مبارزه با تهاجم فرهنگی غرب است

یونس فاتح فرماندار شهرستان تبریز در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی این شهرستان، کتابخانه های عمومی را به عنوان سنگر اصلی مبارزه با تهاجم فرهنگی غرب عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی، اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان تبریز در سال جاری به ریاست یونس فاتح فرماندار تبریز و با حضور اسد بابایی مدیرکل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی و اعضای حقیقی و حقوقی انجمن در سالن جلسات کتابخانه عمومی تربیت تبریز برگزار شد.
یونس فاتح فرماندار شهرستان تبریز در این جلسه با بیان بر اینکه هیچ رسانه ای جایگاه کتاب را نمی گیرد گفت: سکاندار امر کتاب و کتابخوانی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) است. تاکیدات ایشان به امر کتابخوانی وظیفه همه دستگاه ها در این حوزه را مشخص می کند. همه باید دست به دست بدهیم تا با هم افزایی توسعه همه جانبه در امر کتاب، کتابخوانی و کتابخانه ها شکل بگیرد چرا که توسعه این حوزه به کاهش آسیب های اجتماعی و بزهکاری خواهد انجامید.
یونس فاتح با اشاره براینکه کتابداری شغل مقدس و شایان تقدیری است افزود: ایجاد دغدغه فرهنگی میان آحاد مردم بسیار مهم است. اگر عموم مردم احساس نیاز به مطالعه را در خود احساس کنند به سمت کتابخانه های عمومی جذب خواهند شد که آن زمان کتابخانه های عمومی و کتابداران به عنوان خط مقدم مبارزه با تهاجم فرهنگی غرب و در راستای ترویج الگوی زندگی اسلامی و ایرانی نقش سنگینی خواهند داشت.
فرماندار تبریز با تاکید براینکه نیم درصد درآمد شهرداری های شهرستان تبریز باید در جغرافیای همین شهرستان هزینه گردد گفت: از شورای های اسلامی و شهرداران شهرستان به ویژه شهر تبریز درخواست داریم با پرداخت به موقع نیم درصد سهم کتابخانه های عمومی، در توسعه و تجهیز نرم افزاری و سخت افزاری کتابخانه های عمومی گام بردارند.
اسد بابایی مدیرکل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی نیز در این جلسه ضمن ارائه گزارشی از عملکرد کتابخانه های عمومی استان گفت: سیاست نهاد کتابخانه های عمومی کشور تبدیل کتابخانه های عمومی به پایگاه اجتماعی محل رجوع همه مردم شهر و روستا به کتابخانه از طریق ایجاد خدمات جدید و متنوع است.
بابایی با اشاره به افزایش شاخص های کتابخانه ای در کتابخانه های عمومی استان و شهرستان تبریز در دو سال اخیر بر اهتمام جدی فرهنگی دولت سیزدهم تاکید کرده افزود: باید از این فرصت استفاده کرده و از طریق همکاری همه سازمان های درگیر در حوزه فرهنگ به ویژه کتاب و کتابخوانی، پیشرفت فرهنگی استان را تسریع کرد.
در پایان این نشست اعضای حقیقی و حقوقی انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان تبریز، به بیان نظرات خود در جهت پیشرفت و توسعه کتابخانه های عمومی این شهرستان پرداختند.
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ