فهرست

اخبار شهرستان ها

همزمان با هفته دولت:

اختتامیه طرح «مانا» در شهرستان هوراند برگزار شد

همزمان با هفته دولت مراسم اختتامیه طرح «مانا» و مشارکت اجتماعی نوجوانان با همکاری اداره کتابخانه های عمومی، اداره بهزیستی و موسسه ترنم مهر شهرستان هوراند و با حضور توکل فرهادی فرماندار شهرستان هوراند برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی، همزمان با هفته دولت مراسم اختتامیه طرح «مانا» و مشارکت اجتماعی نوجوانان با همکاری اداره کتابخانه های عمومی، اداره بهزیستی و موسسه ترنم مهر شهرستان هوراند و با حضور توکل فرهادی فرماندار شهرستان هوراند برگزار شد.
توکل فرهادی فرماندار شهرستان هوراند در آئین اختتامیه طرح ملی مشارکت اجتماعی نوجوانان و بانوان بهزیستی «مانا» در شهرستان هوراند ضمن تقدیر از برگزارکنندگان این طرح اظهار کرد: همکاری همه دستگاه‌های اداری و نهادها برای توسعه دامنه اجرایی طرح مشارکت اجتماعی نوجوانان ایران «مانا» لازم و ضروری است. وی افزود: بررسی رویکردها و راهکارهای پیشگیری از آسیب های اجتماعی نشان می دهد که مشارکت اجتماعی و ظرفیت سازی برای جلب حمایت و نیز توانمد سازی مخاطبان مخاطبان و ذینفعان در طراحی و اجرای برنامه های پیشگیری از آسیب های اجتماعی، می تواند موجب افزایش کارایی و اثربخشی اقدامات گردد.
همچنین سلیمان زاده رئیس اداره بهزیستی شهرستان هوراند نیز ضمن عرض خیرمقدم به حاضرین گفت: طرح «مانا» از جمله طرح‌های پیشگیری از آسیب های اجتماعی سازمان بهزیستی است که با هدف رفع مشکلات نوجوانان و تقویت روحیه انتقادی و مطالبه گری آنان و با مشارکت اجتماعی خود نوجوانان و حضور تسهیلگران آموزش دیده سازمان، در سراسر کشور اجرا می شود.
گفتنی است هدف از اجرای طرح «مانا» آموزش مشارکت‌جویی و ارزش دادن به نقش جوانان در شناخت و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی است. این طرح برای دومین سال پیاپی و با همکاری اداره بهزیستی و موسسه ترنم مهر و اداره کتابخانه های عمومی در شهرستان هوراند و با مشارکت 100 نفر و در سه گروه برگزار شده است. گروه اول با مشارکت 60 نفر دختران 13 تا 18 سال و گروه دوم با مشارکت 20 نفر پسران نوجوان 13 تا 18 سال و گروه سوم با مشارکت بانوان برگزار شد.
در پایان مراسم از نوجوانان فعال در طرح «مانا» و مجریان، کارشناسان، خیرین و موسسات مجری طرح با اهدای لوح سپاس و جوایز نفیس، تقدیر به عمل آمد.
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ