فهرست

اخبار شهرستان ها

در بازدید نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی از کتابخانه عمومی تربیت مطرح شد؛

تقدیر از توجه نهاد به باز تعریف و بازطراحی خدمات کتابخانه های عمومی

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز در بازدید از کتابخانه عمومی تربیت بازتعریف خدمات در جذب مخاطب به کتابخانه های عمومی را تاثیرگذار دانست.

Top of Formبه گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی، حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی آل هاشم نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز با حضور در کتابخانه عمومی تربیت تبریز ضمن بازدید از بخش های مختلف این کتابخانه بعد از بازسازی کلی و صحبت با کتابداران و اعضای این کتابخانه در جلسه هیئت امنای کتابخانه ملی تبریز شرکت کرد.
حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی آل هاشم نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز در این بازدید، ضمن تقدیر از توجه نهاد به باز تعریف و بازطراحی خدمات کتابخانه های عمومی، ایجاد جذابیت برای عموم مردم به ویژه نسل جوان را در جذب مخاطب به کتابخانه های عمومی موثر دانسته گفت: کتابخانه های عمومی باید از نظر سخت افزاری و نرم افزاری گام به گام با پیشرفت تکنولوژی جلو برود.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با تاکید بر نقش مطالعه در رشد آگاهی های عمومی افزود: تشکیل گروه های مطالعاتی برای نقد و بررسی کتاب، استفاده از ظرفیت نخبگان، برگزاری جشنواره ها و مراسم ها در مناسبت های ملی و مذهبی، حمایت از کسب و کارهای خانگی و کوچک به ویژه صنایع دستی و تدارک بازدید اقشار مختلف از کتابخانه های عمومی از جمله راه های دیگر برای جذب عضو می باشد.
حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی آل هاشم با اشاره به اینکه کتابخانه ها باید مرکز یادگیری، رشد مهارت ها و ارتقاء تعاملات فکری و عملی برای تولید علم باشد، اظهار داشت: کتابخانه های عمومی حتی از نظر طراحی و معماری داخلی و استفاده از متدهای روانشناسی در طراحی حتی در مورد رنگ آمیزی باید مطابق با نیاز مخاطب باشد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی نیز ضمن ارائه گزارشی از عملکرد کتابخانه های عمومی در یک سال گذشته از رشد شاخص های کتابخانه ای خبر داده و به تشریح اهم سیاست های نهاد کتابخانه های عمومی کشور از قبیل تبدیل  کتابخانه های عمومی به مراکز و پایگاه فرهنگی و اجتماعی و بازطراحی و بازتعریف خدمات در کتابخانه های عمومی به ویژه کتابخانه های مرکزی پرداخت.
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ