فهرست

اخبار شهرستان ها

در همایش «آذربایجان مهد غیرت» انجام شد؛

تقدیر از کتابداران و کارکنان کتابخانه عمومی شهریار تبریز

طی همایشی با عنوان «آذربایجان مهد غیرت» از کتابداران و کارکنان کتابخانه عمومی شهریار تبریز توسط شهرداری منطقه6 تقدیر به عمل آمد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی، طی همایشی با عنوان «آذربایجان مهد غیرت» از کتابداران و کارکنان کتابخانه عمومی شهریار تبریز توسط شهرداری منطقه6 تقدیر به عمل آمد.
احمد انیسه شهردار منطقه 6 کلانشهر تبریز در آیین همایش «آذربایجان مهد غیرت» که با حضور نویسندگان نامی و برتر استان برگزار شد، اظهار کرد: یکی از مهم ترین رسالت های فرهنگی و اجتماعی مدیریت شهری، ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در راستای ارتقای فرهنگ عمومی و سطح آگاهی‌های شهروندان است.
وی افزود: افزایش سرانه مطالعه در خانواده‌ها از بروز برخی ناهنجاری‌ها و آسیب‌های فردی و اجتماعی جلوگیری می‌کند، به همین دلیل مدیریت شهری با ترویج کتاب‌خوانی می‌ تواند نقش و جایگاه انکارناپذیری را در کاهش آسیب های اجتماعی ایفا کند.
شهردار منطقه۶ تبریز هدف از برگزاری این همایش را لزوم جریان سازی در فعالیت های فرهنگی عنوان کرد و گفت: امیدوارم برگزاری چنین همایش هایی موجب ترغیب و تشویق شهروندان در راستای افزایش سرانه مطالعه در کلانشهر تبریز شود.
در ادامه این همایش، محمد عزیزی استاد دانشگاه و  نویسنده کتاب تاریخ تبریز و آذربایجان در خصوص این کتاب اظهار کرد: مطالب کتاب حاضر، با توجه به نقش محوری و انکارناپذير شهر تبريز در تحولات تاريخی آذربايجان، در شعبه بنياد ايران‌شناسی مطالعه و گردآوری شده و مشتمل بر رويدادها، حوادث تاريخي و شرحی بر پيدايش و تکوين حکومت‌ها و شخصيت‌های تأثيرگذار در تحولات منطقه، از دوران باستان تا اواخر دوره قاجار است.
گفتنی است، همایش «آذربایجان مهد غیرت» به همت واحد امور ارتباطات و فرهنگی شهرداری منطقه6 تبریز برگزار شد که در پایان این همایش از نویسندگان و اهالی قلم و همچنین کارکنان و کتابداران کتابخانه عمومی شهریار تبریز توسط شهردار منطقه۶ تقدیر به عمل آمد.

 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ