فهرست

اخبار شهرستان ها

با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی انجام گرفت؛

اجرای برنامه های خلاقانه متنوع در کتابخانه عمومی سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی

کتابخانه عمومی سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی با اجرای برنامه های خلاقانه متنوع میزبان جمعی از اعضای کودک و نوجوان این کتابخانه شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان آذربایجان شرقی، کتابخانه عمومی سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی با اجرای برنامه های خلاقانه متنوع میزبان جمعی از اعضای کودک و نوجوان این کتابخانه شد.
کلثوم دیزجی مسئول کتابخانه سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی سهند با بیان اینکه كتابخانه ها به عنوان یكی از شاخص های ترویج فرهنگ مطالعه در جامعه هستند كه می توانند نقش یك محرك در تقویت قوه تفكر و خلاقیت دانش آموزان داشته و در عصر اطلاعات آنان را به سمت مطالعه سوق دهند، افزود: كتابخانه ها در پرورش و رشد فردی، اجتماعی، علمی و فرهنگی كودكان و نوجوانان نقش و اهمیت بسیار دارند. کتابخانه سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی سهند نیز تلاش دارد تا از امكانات فرهنگی و نیروی فعال و خلاق خود در کتابخانه برای غنی سازی اوقات فراغت، همراه و همگام با كودكان و نوجوانان روزهای پرثمری برای آنان رقم بزند و در این راستا و برای رسیدن به این هدف، برگزاری تست شخصیت شناسی با هدف شناخت شخصیت و روحیات درونی اعضای کتابخانه برای تعامل سازنده و ارتباط موثر بین کتابداران و اعضا در جهت معرفی منابع مناسب با روحیات و شخصیت افراد از جمله برنامه های اجرا شده در این کتابخانه است.
دیزجی گفت: برگزاری کالبدشکافی مجازی بدن قورباغه با هدف آموزش و یادگیری راحت تر و نهادینه شدن مفاهیم یادگرفته شده از منابع چاپی برای اعضای نوجوان بصورت مجازی از طریق استندهای لمسی اتاق علم، تشریح می شود. وی افزود: آشنایی با سلول های مختلف و یادگیری ساختار دستگاه گردش خون و قلب انسان، برگزاری آزمون های جان هالند برای اعضای نوجوان کتابخانه با هدف تشخیص استعدادهای شغلی و مهارت های بالقوه آنها از دیگر اقدامات فرهنگی خلاقانه کتابخانه عمومی سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی سهند در جهت شناخت علایق اعضا و در نهایت مجموعه سازی مناسب کتابخانه براساس نیازهای واقعی اعضا می باشد.
گفتنی است برگزاری کلاس های آموزشی زبان، کامپیوتر، نقاشی، خوشنویسی، خیاطی و جواهر دوزی برای بانوان خانه دار از دیگر برنامه های اجرا شده در کتابخانه عمومی سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی سهند است.
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ