فهرست

اخبار شهرستان ها

با حضور هادی بهجت تبریزی فرزند استاد شهریار در کتابخانه عمومی تربیت تبریز انجام گرفت؛

برگزاری نشست فرهنگی بمناسبت روز ملی شعر و ادب فارسی و بزرگداشت مقام استاد شهریار

بمناسبت روز ملی شعر و ادب فارسی و بزرگداشت مقام استاد شهریار نشست فرهنگی و شعرخوانی به همین مناسبت در کتابخانه عمومی تربیت تبریز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی، نشست فرهنگی و شعرخوانی بمناسبت روز ملی شعر و ادب فارسی و بزرگداشت مقام استاد شهریار با حضور سیدهادی بنی فاطمه، معاون امور کتابخانهها و همکاری ها؛ هادی بهجت تبریزی، فرزند استاد شهریار و جمعی از شاعران، ادیبان و استادان شعر و ادب فارسی در کتابخانه عمومی تربیت تبریز برگزار شد.
احمد احمدی دبیر بازنشسته زبان و ادبیات فارسی در این مراسم گفت: تمامی شاعران بزرگ، در اغلب زمینه های پسندیده، از قبیل تحمیدیه و وصف پروردگار، منقبت معصومین (ع)، توصیف طبیعت، سفارش به اخلاق فاضله، احترام به والدین و همنوعان، خدمت به خلق، عشق، عرفان و در نظرگرفتن تمامی افراد جامعه و حل مشکلات آنان شعر سرده اند؛ اما استاد شهریار ضمن پردازش به موارد فوق، از وضع نابسامان جامعه در عصر خود (دوران ستم شاهی)، تمام مشکلات موجود در جامعه را به رخ کشیده و برطرف کردن تمامی آنها را خواستار بود که این ویژگی در جای جای آثار استاد شهریار کاملا مشهود است.
همچنین در این نشست فرهنگی صمد رحمانی عضو هیئت علمی دانشگاه تبریز گفت: آنچه که باعث ظهور پدیده ای به نام استاد شهریار در شعر معاصر ایران به ویژه شعر دفاع مقدس گشت، همانا دلبستگی عمیق وی به کلام خداوند، عشق به ائمه اطهار علیهم السلام، توجه و گردش به خالق از مخلوق، حتی در مسئله محبت و عشق بود. وی افزود: شهریار از نادر شاعرانی است که اغلب ادیبان با اندیشه های متفاوت و حتی با جهان بینی های متضاد او را مورد تایید قرار داده اند.
گفتنی است شعر خوانی توسط شاعران و همچنین تجلیل از شاعران و ادبیان حاضر از دیگر بخش های این نشست فرهنگی و محفل ادبی بود.

 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ