فهرست

اخبار شهرستان ها

با حضور معاون سیاسی- اجتماعی استاندار؛

پنجمین نمایشگاه دست آوردها، آثار و تولیدات کسب و کارهای کوچک در کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی افتتاح شد

با حضور معاون سیاسی اجتماعی استاندار پنجمین نمایشگاه دست آوردها، آثار و تولیدات کسب و کارهای کوچک در کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی به میزبانی کتابخانه مرکزی تبریز افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی، پنجمین نمایشگاه دست آوردها، آثار و تولیدات کسب و کارهای کوچک در کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی با حضور تراب محمدی، معاون سیاسی اجتماعی استانداری آذربایجان شرقی؛ اسد بابایی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان و حسن گلی معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی در کتابخانه مرکزی تبریز افتتاح شد.
تراب محمدی، معاون سیاسی اجتماعی استانداری آذربایجان شرقی در آیین افتتاح این نمایشگاه با تقدیر از اداره کل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی به جهت انجام برنامه های تحولی و حرکت به سمت تبدیل کتابخانه های عمومی به مراکز فرهنگی و اجتماعی محل رجوع عامه مردم گفت: برگزاری برنامه های ترویجی جنبی در کنار وظایف اصلی کتابخانه های عمومی باعث جذب مردم به کتابخانه های عمومی و ترغیب آنها به کتابخوانی خواهد بود.
محمدی با تاکید بر الویت مراکز و برنامه های فرهنگی در دولت سیزدهم افزود: اساس و شاکله انقلاب اسلامی، فرهنگ بوده و توجه به فرهنگ باعث گسترش آگاهی و توسعه عمومی خواهد شد.
معاون سیاسی اجتماعی استانداری آذربایجان شرقی اظهار داشت: مشاغل خانگی و كسب و كار های كوچك، متوسط و خرد با توجه با اینكه بخش زیادی از جامعه را در بر می گیرد و نقش مهمی در توسعه اقتصاد خانواده ها دارد توسط همه ادارات، سازمان ها و ارگان های استان مورد توجه و حمایت جدی قرار گیرد.
اسد بابایی مدیرکل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی نیز در این مراسم ضمن تاکید بر انجام برنامه های تحولی برای جذب مخاطب به کتابخانه های عمومی گفت: بر همین اساس در یک سال گذشته در اداره کل کتابخانه های عمومی استان به باز تعریف از کتابخانه، خدمات و ایجاد برنامه‌ها و طرح‌های متنوع فرهنگی اقدام کرده ایم که یکی از مهمترین اقدامات در این زمینه حمایت از صاحبان مشاغل و کسب و کارهای کوچک است. وی مهمترین هدف از برگزاری این نمایشگاه‌ها را معرفی و شناساندن صاحبان مشاغل و برقراری ارتباط مؤثر میان آنها دانسته و از آمادگی اداره کل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی برای برگزاری کلاس‌های آموزشی مشاغل مختلف در محیط کتابخانه ها خبر داد.
گفتنی است پنجمین نمایشگاه دست آوردها، آثار و تولیدات کسب و کارهای کوچک در کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی پس از برگزاری چهار دوره نمایشگاه در کتابخانه های عمومی شهریار تبریز، آیت الله شهیدی تیکمه داش، شیخ ولی الله اشراقی سراب و شهید داننده بستان آباد در محوطه کتابخانه مرکزی تبریز برگزار می شود.
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ