فهرست

اخبار شهرستان ها

به ابتکار نهاد کتابخانه های عمومی کشور؛

طرح سراسری «کتابت قرآن کریم» در کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی اجرا شد

طرح سراسری کتابت آیات نورانی قرآن کریم به ابتکار نهاد کتابخانه های عمومی کشور با حضور اعضای کودک و نوجوان کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی اجرا شد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان شرقی، در ادامه برنامه‌های سی و یکمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران، طرح سراسری کتابت آیات نورانی کلام الله مجید صبح روز پنجشنبه 9 آذرماه 1402 با حضور حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمود حسینی، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان؛ اسد بابایی، مدیرکل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی؛ حجت الاسلام رامین حسینی، رئیس دارالقرآن استان و اعضای کودک و نوجوان کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی اجرا شد.
حجت الاسلام سیدمحمود حسینی مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی ضمن تقدیر و تشکر از طرح ابتکاری نهاد کتابخانه های عمومی کشور در کتابت آیات قرآن کریم توسط کودکان و نوجوانان گفت: آنهایی که با قرآن مانوس هستند خواص درگاه الهی می باشند. حسینی اظهار داشت: علی رغم تلاش های روزافزون دشمنان اسلام در بی اثر جلوه دادن و از بین بردن قرآن کریم، دین اسلام و کلام الله مجید بیشتر در میان ملت ها شناخته شده و امروزه با وجود جنایات هولناک رژیم صهیونیستی در نوار غزه، موج اسلام شناسی و قرآن شناسی در جهان به راه افتاده است.
حسینی از قرآن کریم به عنوانی کتابی انسان ساز و جامع در همه زمینه های بشری نام برده و افزود: قرآن تنها کتاب آسمانی است که تا به امروز هیچ تحریفی در آن صورت نگرفته است.
اسد بابایی مدیرکل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی در این برنامه با بیان اینکه یکی از اهداف اساسی آﻣﻮزشﻗﺮآن در دوره ﺣﺴﺎس کودکی، اﻧﺲ و ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ ﻣﺴﺘﻤﺮ ﺑﺎ قرآن و آموزه های آن است تا ﺑﺪﯾﻦوﺳﯿﻠﻪ کودک قرآنی تربیت ﺷﻮد و ﺧـﻮﺑیهـﺎ و ﺑـﺪیهـﺎ و اﻟگـﻮیﻣﻨﺎﺳـﺐرﻓﺘـﺎری را بشناسند، گفت: بی گمان یکی از ﺑﻬﺘﺮﯾﻦ روشهای اﻧﺘﻘﺎلﻣﻔﺎهﯿﻢ دینی، از ﻃﺮﯾﻖ هنر انجام می پذیرد. کودکان از همان سنین پایین به پرورش دینی نیاز دارند تا در آینده مبانی اعتقادی و معنوی در دورن آنها نهادینه شده و میل به انحرافات و خودبیگانگی فرهنگی در آنها رخ ندهد.
 اسد بابایی با بیان اینکه طرح کتابت قرآن با ابتکار نهاد کتابخانه های عمومی کشور و با هدف جاری شدن برکات معنوی قرآن کریم در زندگی کودکان و نوجوانان و همچنین نهاد کتابخانه‌های عمومی و کشور برگزار می شود که در این طرح صفحات قرآن کریم بر اساس رسم الخط عثمان طه در ۶۰۴ صفحه آماده و در اختیار کتابخانه‌های عمومی استان‌ها قرار گرفته است تا براساس فراخوان اعضای کودک و نوجوان کتابخانه‌های عمومی قرآن کریم را نگارش و طرح کتابت قرآن را اجرا کنند.
وی افزود: نگارش قرآن اولین مرحله از طرح کتابت قرآن کریم و در مرحله بعد فراخوان رنگ آمیزی تذهیب این صفحات که توسط تذهیب‌کاران برجسته‌ استان قم طراحی شده‌اند عملیاتی خواهد شد و در مرحله سوم نگارش معنی آیات اجرا خواهد شد.
شایان ذکر است «کتابت قرآن کریم» توسط اعضای کتابخانه های عمومی مرکزی، تربیت و نور باسمنج شهرستان تبریز و کتابخانه عمومی سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی شهرستان اسکو در آذربایجان شرقی اجرا شد.
نسخه قابل چاپ