فهرست

اخبار شهرستان ها

در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی انجام گرفت؛

برگزاری جلسه هم اندیشی مدیران و معاونین پرورشی با کتابداران کتابخانه پارکشهر مرند

جلسه هم اندیشی مدیران و معاونین پرورشی مدارس هم جوار کتابخانه پارک شهر مرند با مسئول و کتابداران این کتابخانه در محل کتابخانه پارک شهر مرند برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی، جلسه هم اندیشی مدیران و معاونین پرورشی مدارس هم جوار کتابخانه پارک شهر مرند با مسئول و کتابداران این کتابخانه در محل کتابخانه پارک شهر مرند برگزار شد.
این جلسه که با حضور مدیران و معاونین پرورشی مدارس متوسطه دخترانه حقیقت و فرزانگان، ابتدائی دخترانه اعظم، ابتدائی پسرانه امام رضا(ع)، ابتدائی دخترانه رشدیه، ابتدائی و پیش دبستانی غیر دولتی مهرورزان و ابتدائی و پیش دبستانی غیر دولتی ستاره های فردا تشکیل شد.
در این جلسه خیراله اسماعیلی اقدم مسئول کتابخانه پارک شهر مرند ضمن خوش آمدگویی به حاضرین در جلسه مدیران و معلمان را بعد از نهاد خانواده جزو تاثیرگذارترین افراد در تربیت اجتماعی و فردی کودکان و نوجوانان عنوان کرد و گفت ما معتقدیم در جامعه امروزی معلمان و مدیران مدارس بیش از همه نهادها می توانند کودکان و نوجوانان را نسبت به مسئله مطالعه و کتابخوانی تشویق و ترغیب نمایند که این مهم  هم در پیشرفت تحصیلی، ارتباطات اجتماعی و سلامت روانی دانش آموزان تاثیر بسزایی دارد.
محمود جلیلی معاون پرورشی مدرسه امام رضا (ع) همراهی خانواده را در اجرای این برنامه ها مهم و اساسی دانسته و افزود: دانش آموزان ساعت محدودی در اختیار مدارس هستند و اغلب اوقات در کنار خانواده خود هستند که باید با برنامه ریزی بتوانیم خانواده را نیز در اجرای برنامه های کتاب خوانی و مطالعه همراه کنیم.
رقیه نجف زاده مدیر مدرسه اعظم نیز از آمادگی مجموعه مدارس برای دعوت از اولیای دانش آموزان و برگزاری جلسه توجیهی در راستای بیان اهمیت کتاب و کتابخوانی توسط کتابداران کتابخانه در محل مدارس خبر داد.
شهبازی مدیر مدرسه مهرورزان نیز برگزاری تورهای بازدید دانش آموزان به همراه اولیا از کتابخانه ها و آشنایی والدین به همراه فرزندان خویش از کتابخانه را مفید دانسته و گفت: حضور همزمان اولیا و دانش آموزان زمینه عضویت خانوادگی در کتابخانه ها را نیز فراهم می شود.
الهام نجف تومرائی نماینده مدارس فرزانگان و حقیقت نیز برگزاری تعدادی از دروس در محیط کتابخانه را عامل ترغیب و تشویق دانش آموزان برای عضویت در کتابخانه ها و آشنایی با خدمات و بخش ها و منابع کتابخانه دانست.
گفتنی است تدوین برنامه زمان بندی حضور مدارس در کتابخانه و حضور کتابداران در مدارس جهت اجرای برنامه های کتاب محور، برگزاری تورهای بازدید دانش آموزی به همراه والدین، برگزاری زنگ کتابخوانی در محل کتابخانه، برگزاری مسابقات مشترک کتابخوانی و نقاشی، معرفی دو نفر بعنوان کتابیار از هر کلاس از جمله مباحثی بود که در این جلسه مطرح شد.
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ