فهرست
اخبار
1403/1/29 چهارشنبه با پیگیری مسئولین کتابخانه‌های عمومی صورت گرفت؛ بازگشت چند کتاب کمیاب به کتابخانه تربیت تبریز با پیگیری مسئولین کتابخانه‌های عمومی چند کتاب کمیاب متعلق به کتابخانه تربیت تبریز به کتابخانه بازگشت.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان آذربایجان شرقی پیرو انتشار تصاویری از آگهی فروش چند جلد کتاب چاپ قدیمی متعلق به کتابخانه تربیت تبریز در یک کانال تلگرامی، با پیگیری مسئولین کتابخانه‌های عمومی از فروش این کتاب‌های کمیاب جلوگیری شده و به کتابخانه بازگردانده شد.

اسد بابایی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان آذربایجان شرقی با اشاره به سوءاستفاده سودجویان بازار کتاب قدیمی از امانت کتاب کتابخانه‌های عمومی گفت: هر چند پس از تأسیس نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، استفاده از کتب قدیمی و ارزشمند تابع مقررات و دستورالعمل‌های ابلاغی این نهاد است، پیش از آن بعضاً کتاب‌های کمیاب توسط افراد سودجو از کتابخانه خارج می‌شد. بر اساس اطلاعات مهرهای درج شده در کتاب‌ها و بررسی سامانه‌ها، خروج آنها، به دلیل عدم بازگشت از امانت یا سرقت، اغلب به پیش از تاسیس نهاد (در سال ۱۳۸۲)، برمی‌گردد.

بازگشت چند کتاب کمیاب به کتابخانه تربیت تبریز

وی افزود: با هماهنگی مراجع قضایی و پیگیری سریع از فرد آگهی‌دهنده، نسبت به عودت ۸ نسخه کتاب کمیاب به کتابخانه تربیت تبریز اقدام شد.

بازگشت چند کتاب کمیاب به کتابخانه تربیت تبریز

بازگشت چند کتاب کمیاب به کتابخانه تربیت تبریز

گفتنی است، کتابخانه تربیت، اولین کتابخانه عمومی و دولتی ایران است که در سال ۱۳۰۰ به همت محمدعلی تربیت در شهر تبریز ایجاد شد. ساختمان این کتابخانه پس از بازسازی کلی در دهه فجر سال ۱۴۰۱ در چهار طبقه بازگشایی شد و به علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی خدمات ارائه می‌کند.

نسخه قابل چاپ
بيشتر
ساعت
پنجشنبه 28 تیر 1403