فهرست
اخبار
1403/2/20 پنجشنبه مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در جمع دبیران هنری مدارس مطرح کرد؛ زبان هنر موفق ترین شیوه انتقال ارزش ها و مفاهیم است اسد بابایی مدیرکل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی در آیین اختتامیه نمایشگاه هنرهای تجسمی دبیران هنری مدارس استان از زبان هنر به عنوان موفق ترین شیوه انتقال ارزش ها و مفاهیم نام برد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی، آیین اختتامیه نمایشگاه گروهی هنرهای تجسمی دبیران هنری مدارس استان با حضور اسد بابایی، مدیرکل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی و جمعی از معلمان و هنرمندان در سالن جلسات کتابخانه مرکزی تبریز برگزار شد.
اسد بابایی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با اشاره به نقش بی بدیل معلمان در تربیت نسل جوان گفت: معلمین علاوه بر آموزش علم و دانش به دانش آموزان در پرورش مهارت ها و ترویج ارزش ها نیز نقش بسزایی ایفا می کنند.
بابایی از زبان هنر به عنوان موفق ترین شیوه انتقال مفاهیم و ارزش ها نام برده و اظهار داشت: با زبان هنر بسیاری از مسائل، مشکلات و چالش های روز را می توان حل کرد. وی افزود: معلمین هنرمند می توانند با استفاده از زبان هنر به ترویج فرهنگ ایرانی اسلامی پرداخته و دانش آموزان را برای عادت به مطالعه سوق دهند.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان از خلاقیت هنرمندان به عنوان شاخصه مهم این قشر فرهنگی نام برده و افزود: معلمین هنرمند با اتکا به این خلاقیت می توانند در راستای کاهش آسیب های اجتماعی از طریق ایجاد عادت به مطالعه در بین دانش آموزان، گام های موثری بردارند.
بابایی ادامه داد: کتابخانه های عمومی استان برای برپایی نمایشگاه از آثار هنرمندان و همچنین برگزاری کارگاه های آموزشی با حضور تمامی اقشار جامعه و اعضای کتابخانه های عمومی استقبال می کند.
گفتنی است نمایشگاه گروهی هنرهای تجسمی دبیران هنری مدارس آذربایجان شرقی با بیش از 80 اثر از 15 نومعلم بمناسبت هفته معلم و با مشارکت اداره کل آموزش و پرورش استان از 16 الی 20 اردیبهشت ماه در گالری کتابخانه مرکزی تبریز برای بازدید عموم مردم دایر بود.
منبع: tabriz
نسخه قابل چاپ
بيشتر
ساعت
پنجشنبه 28 تیر 1403