منو صفحات عمودي
اخباربه همت کتابخانه عمومی شهید رجایی عجبشیر انجام شد؛ برگزاری محفل ادبی به مناسبت گرامیداشت سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) و هفته مقاومت محفل ادبی کتابخانه عمومی شهید رجایی عجب شیر همزمان با سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) و بزرگداشت چهارمین سالگرد شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی و هفته مقاومت برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی، محفل ادبی کتابخانه عمومی شهید رجایی عجب شیر همزمان با سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) و بزرگداشت چهارمین سالگرد شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی و هفته مقاومت با حضور جمعی از نویسندگان و شعرا، ادبا و اهالی قلم شهرستان عجبشیر برگزار شد.
میرسردار مرندی رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان عجبشیر، در این نشست فرهنگی برگزاری محافل ادبی را فرصتی مناسب جهت ارائه استعدادهای نسل جوان و نیز انتقال تجربیات شعرا، ادبا و اهالی قلم بیان کرده و افزود: امیدواریم با برگزاری مستمر این جلسات، نقش موثری در تقویت جریان ادبی شهرستان ایفا نماییم و فضای تعاملی شایسته ای برای شکوفایی استعدادهای جوان و خلاق در این عرصه فراهم کنیم.
خدیجه غلامی مسئول کتابخانه شهید رجایی نیز در این محفل ادبی به معرفی کتاب «سرباز قاسم سلیمانی» نوشته مصطفی رحیمی پرداخته و با اشاره به فصول مختلف، این کتاب را یکی از جامعترین کتابها در خصوص زندگینامه شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی معرفی کرد.
در این محفل شاعران به شعرخوانی اشعار خود از سرداردلها حاج قاسم سلیمانی و در مدح حضرت فاطمه زهرا(س) و بزرگداشت مقام شامخ زن و مادر پرداختند. بررسی سیره حضرت فاطمه(س) در اشعار شاعران، توصیف شخصیت مادر در اشعار گذشته و حال، ظرفیت شعر در انتقال مفاهیم، حمایت از اشعار فاخر و ارزشمند در همه حوزه ها، از جمله مباحث مطرح شده در این محفل ادبی بود.
منبع: ajabshir
بيشتر
 [PageVisit]