منو صفحات عمودي
اخبار

1402/10/14 پنجشنبه با همکاری ادارات بهزیستی، ورزش و جوانان، آموزش و پرورش و کتابخانه های عمومی شهرستان مرند انجام گرفت؛ برگزاری کارگاه های آموزش مهارت های زندگی در کتابخانه عمومی شیخ اسماعیل تائب بناب با همکاری ادارات بهزیستی، ورزش و جوانان و کتابخانه های عمومی شهرستان مرند کارگاه های آموزش مهارت های زندگی در کتابخانه عمومی شیخ اسماعیل تائب بناب برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی، کارگاه های آموزش مهارت های زندگی ویژه دانش اموزان و والدین دانش آموزان طی 14 دوره در طول دوهفته با همکاری ادارات بهزیستی، ورزش و جوانان، اداره آموزش و پرورش و کتابخانه های عمومی شهرستان مرند برای تمامی مقاطع تحصیلی در مدارس شهر بناب و برای والدین دانش آموزان در کتابخانه عمومی شیخ اسماعیل تائب بناب مرند برگزار شد.
در کارگاه آموزش مهارت های زندگی، دانش آموزان و والدین در مدارس و کتابخانه عمومی شیخ اسماعیل تائب بناب به صورت کاملاً تخصصی مهارت هایی که دانش آموزان باید در زندگی بیاموزند، آموزش داده شد. دانش آموزان و والدین با یادگیری این مهارت ها خود را قادر می سازند با مسائل زندگی بطور موثرتری مقابله نمایند به عبارت دیگر آموزش مهارت های زندگی فرد را قادر می سازد تا دانش، ارزش ها و نگرش ها را به توانایی های بالفعل تبدیل کنند.

هدف از برگزاری این کارگاه ها ایجاد فرصت هایی برای کودکان و نوجوانان است تا علاوه بر کسب توانایی های خواندن، نوشتن و حساب کردن، مهارت های خودآگاهی، همدلی با دیگران، توانایی تصمیم گیری، تفکر خلاق،  مهارت های ارتباطی موثر، مقابله با هیجان ها و توانایی با استرس را کسب نمایند.
لازم به ذکر است برگزاری این کارگاه ها توسط کتابخانه و حضور دانش آموزان و والدین در محل کتابخانه باعث آشنایی بیشتر دانش آموزان و خانواده ها با انواع خدمات کتابخانه ای شده و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی را در پی خواهد داشت.
منبع: marand
نسخه قابل چاپ
بيشتر
 [PageVisit]