منو صفحات عمودي
اخبار
1402/2/20 چهارشنبه امام جمعه ورزقان: کتابخانه ها به قطب فرهنگی شهرها و روستاها تبدیل شده است امام جمعه ورزقان با بیان اینکه کتابخانه ها به قطب فرهنگی شهرها و روستاها تبدیل شده است، گفت: یکی از راه های آسیب زدایی در جامعه ارتباط بیشتر مردم با کتاب و کتابخانه است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی، اسد بابایی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در سفر یک روزه خود به شهرستان ورزقان، ضمن بازدید از کتابخانه های عمومی این شهرستان با حجت الاسلام و المسلمین مهدی پورمحمد، امام جمعه ورزقان؛ مهدی نعمتی، فرماندار و قادر مداحی، شهردار خاروانا دیدار و به گفتگو پرداخت.
حجت الاسلام و المسلمین مهدی پورمحمد امام جمعه ورزقان در دیدار با مدیرکل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی ضمن تقدیر از فعالیت های فرهنگی و ارزنده کتابداران در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در بین اقشار مردم، گفت: برای رواج فرهنگ مطالعه در جامعه بایستی عادت به مطالعه از سنین کودکی در افراد نهادینه شود. بر همین اساس نقش مربیان پرورشی مدارس در ترویج فرهنگ کتابخوانی از سنین کودکی در بین دانش آموزان حائز اهمیت است.
امام جمعه ورزقان با اشاره به استفاده روزافزون مردم جامعه از فضای مجازی و تهدیدات موجود در آن برای کودکان و نوجوانان، بکارگیری شیوه های نوین و به روز در ارائه خدمات کتابخانه ای را ضروری دانسته و افزود: یکی از راه های آسیب زدایی در جامعه ارتباط بیشتر مردم با کتاب و کتابخانه است.
مهدی نعمتی فرماندار ورزقان نیز در دیدار با اسد بابایی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان، فرهنگ را زیربنای توسعه همه جانبه جوامع عنوان کرده و افزود: هزینه بهنگام در مسائل فرهنگی در واقع زیرسازی برای رشد و شکوفایی سایر حوزه‌ها است. وی با اشاره به اینکه برای موفقیت در گام دوم انقلاب، نیازمند آشنایی نسل جوان با فرهنگ اصیل و غنی ایرانی هستیم افزود: ترویج فرهنگ مطالعه نیازمند حضور میدانی متولیان و مسئولین فرهنگی است.
اسد بابایی مدیرکل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی نیز در این دیدارها با اشاره به بافت سکونتی شهرستان ورزقان و وجود روستاهای زیاد در این منطقه، خواستار حمایت های ویژه مسئولین برای ایجاد و راه اندازی کتابخانه سیار در سطح این شهرستان شد.
بابایی در سفر یک روزه خود به شهرستان ورزقان ضمن بازدید از پروژه های کتابخانه ای در روستاهای کاسین و صومعه دل از کتابخانه های عمومی امیرالمومنین(ع) ورزقان و جاج حسین واعظ حسینی خاروانا بازدید نموده و با کتابداران و اعضای این کتابخانه ها گفتگو کرد.
منبع: varzaghan
نسخه قابل چاپ
بيشتر
 [PageVisit]