منو صفحات عمودي
اخبار1402/10/16 شنبه بمناسبت روز ملی ایمنی در برابر زلزله انجام گرفت؛ برگزاری مانور ایمنی در برابر زلزله در کتابخانه های عمومی فرهنگ و معلم شهرستان جلفا با حضور اعضای کتابخانه و دانش آموزان شهرستان جلفا، مانور ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی در کتابخانه های عمومی فرهنگ هادیشهر و معلم روستای لیوارجان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی، با حضور اعضای کتابخانه و دانش آموزان شهرستان جلفا، مانور ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی در کتابخانه های عمومی فرهنگ هادیشهر و معلم روستای لیوارجان با همکاری مدارس ۱۷ شهریور و آزاده برگزار شد.
در ابتدای این برنامه که با حضور دانش آموزان و اعضای کتابخانه با هدف ایجاد آمادگی‌های لازم در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی برگزار شد، کتاب تصویری زلزله برای کودکان معرفی شده و نحوه ارتباط و تعامل با ستاد مدیریت بحران برای آنها آموزش داده شد.
همچنین نحوه استفاده از کیف اضطراری و کیف کمک های اولیه، نحوه استفاده از کپسول آتش نشانی، چگونکی پناهگیری در هنگام زلزله و نحوه کمک به زلزله‌زدگان برای دانش آموزان و اعضای کتابخانه آموزش داده شده و به صورت عملی تمرین شد.
منبع: jolfa
نسخه قابل چاپ
بيشتر
 [PageVisit]